Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matek érettségin baj ha...

Matek érettségin baj ha tényleges érték helyett gyökös alakú számokkal számolok?

Figyelt kérdés

Oké értem ezen azt, hogy pld 3,6055 helyett gyök 13-at írok és azzal számolok. A 3,6055-t kerekítettem és azzal számoltam ki a végeredményt, de egy tizedesjeggyel eltért mint amit a megoldókulcsban írtak, ha viszont a gyökös alakjával számolok úgy a megoldókulcsban lévő megoldás jön ki.


Lehet felelőtlenség érettségi előtt ilyet kérdezni, de inkább még mos tudjam meg mint holnap délután. :)


2013. máj. 6. 21:36
 1/6 anonim válasza:
100%

Ha a feladatban benne, van, hogy add meg a PONTOS értékét, akkor gyökös alak. Egyébként pedig ha jól tudom van valami +- 1%-os szabály az ilyen "ronda" végeredményekre, tehát pár tizedesjegyet még elnéznek.

Én is holnap érettségizem, hajrá! ;)

2013. máj. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát ez egy résszámítás volt, csak a gyökös alakkal jött ki pontosan az az érték amit a megoldókulcsban írtak, máshogy csak úgy jött volna ki, ha hagyok a számnál kb 6 tizedesjegyet ha nem többet, az meg már tényleg sok. :D

Köszi a választ. :)

Sok sikert neked is. ;)

2013. máj. 6. 22:00
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom, hogy mindig pontosan számolj, ameddig tudod követni, aztán a végén – ha a feladat mást nem mond – a pontos érték mellett KÉT TIZEDES jegyre kerekítve is add meg a végeredményt.


Például egy feladatra kijön, hogy a végeredmény gyök(5) - 1 cm, akkor ezt húzd alá:

Az átló hossza √5 - 1 cm ≈ 1,24 cm.


Szóval nem baj, ha gyökös alakú számokkal számolsz, mert az a tényleges érték.

2013. máj. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben és nagyon szépen köszönöm. :)
2013. máj. 6. 23:10
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hogy nem baj, hanem kifejezetten előny, sőt sok olyan feladat van, ahol csak az az elfogadható! Valóban az a pontos érték. Geometriai feladatokban szükség lehet a közelítésre is, de minél később, csak az utolsó lépésben.
2013. máj. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ. :)

Volt a mateknál ahol gyökös alak jött ki, és volt ahol törtes is, szóval még jól is jött. :D


Első válaszoló: Remélem jól sikerült a matek. :)

Én nem panaszkodom, sokkal roszabbra számítottam. :)

2013. máj. 7. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!