Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha matekból vagy töriből...

Ha matekból vagy töriből idegen nyelven teszem le az érettségit akkor azért az egyetemre jelentkezéskor plusz pontot lehet kapni? És még mi jelenthet plusz pontokat?

Figyelt kérdés

2013. máj. 8. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Én németül érettségiztem többek között történelemből.

Semmi plusz pont nem járt rá.

A plusz az, hogy 1. nagyon jól megtanulod az adott nyelvet, 2. elvileg az érettségihez jár így nyelvvizsga is. Nekünk legalábbis még anno így volt.

2013. máj. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És ha 3 tárgyból érettségizel egy idegen nyelven, akkor kapsz kéttanos bizonyítványt.
2013. máj. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, akkor van úgy, hogy a bizonyítvány eleve kétnyelvű, és olyan, mintha az adott országban is letetted volna az érettségit. Illetve nekünk legalábbis a némettel így volt, gondolom, ez nem változott.
2013. máj. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én mondjuk németül akarnám, mert csak azt tanulom mert szakközepes osztályba járok (vendéglátás-idegenforgalom) és németből jó vagyok.
2013. máj. 9. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!