Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan javíthatnám a memóriáma...

Hogyan javíthatnám a memóriámat és a koncentráló képességemet?

Figyelt kérdés
Mostanában elég sok lelki problémám van, és az igazat megvallva semmi erőm nem marad a tanulásra, pedig nagyon fontos lenne. Ha le is tudok ülni tanulni, akkor is órákba telik egy fél-1 oldal megjegyzése. Pár hét és itt van a vizsgaidőszak, de emiatt még szinte semmit sem tudok. Ti szoktatok valamilyen vitamint szedni, ami segít? Vagy mi mással javíthatnám a memóriámat, hogy könnyebben menjen a tanulás?

2013. máj. 12. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyél csokit, menj ki a friss levegőre futni, hogy kiszellőzzön az agyad, nézz vígjátékokat[Így jártam anyátokkal, Agymenők], legyen jó kedved:D
2013. máj. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De tényleg, nagyon fontos, hogy jó kedved legyen tanulás közben, én csak akkor tudok tanulni, ha elhülyülöm az egészet, és minden mondatból viccet csinálok. Az elején erőltetni kell, de aztán bele lehet jönni.:D
2013. máj. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Relax relax relax!

Nagyon fontos, hogy légy kipihenve, pár órára kapcsold ki az agyad. Menj ki a levegőre, sportolj, fuss, vezesd le a feszültséget. Nekem teljesen bevált.

2013. máj. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az egész kulcsa szerintem az egészségben rejlik. Hasonlót tapasztaltam már én is. Igyál sokat (min. 3L VIZET(!)), juttasd be a megfelelő vitamin és ásványi anyag mennyiségeket, ne mekis kaján élj. Munka/suli után pihenj otthon 1 órát, és utána fogj csak neki a tanulásnak! Nekem így teljesen beválik, sok sikert :)
2013. máj. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!