Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középszintű földrajz érettségi...

Középszintű földrajz érettségivel kapcsolatban tudnátok mondani pár dolgot?

Figyelt kérdés

Május 15-én szerdán érettségizek földrajzból közép szinten, és olyanokat szeretnék kérdezni, akiknek már volt részük ilyenben, hogy kb. hogy zajlik? Előrehozott lesz, szóval ez lesz az első érettségim.

Olyanokra lennék kíváncsi, hogy pl milyen feladatokra lehet számítani, atlaszt milyen feladatoknál lehet jól alkalmazni ilyesmik.

Ez nyilván tanárfüggő is, de hogy mennyire szoktak szigorúak lenni a felügyelő tanárok? Tényleg vas szigor van, hogy senki még 1-1 oldalra pillantást se tehet?


Ilyesmikre lennék kíváncsi, hogy hogy zajlik kb egy írásbeli föci érettségi, mire számíthatok? Vannak esetleg trükkök, amivel könnyebben menne?


Köszönöm előre is!



2013. máj. 12. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha az a kérdésed, hogy milyen feladatok lesznek, már rég elrontottad a felkészülést. Izibe töltsd le az elmúlt évek feladatsorait és kezd el megoldogatni. Amúgy nem egy nagy wasistdas, én is letettem 5-ösre, pedig műszaki pályára mentem tovább. Atlaszt elsősorban a tematikus térképek miatt érdemes használni, ha régi kiadású példányod van, feltétlen kérj kölcsön valahonnan egy újat amiben minden benne van.

Szigor? Ez egy érettségi haver, nem fegyvervizsga... Amúgy sem valószínű, hogy sokat tudnál lőni, mert kevesen tesznek fölrajz érettségit, anno mi ketten írtunk az egész gimnáziumban - akarva sem tudtam volna a terem másik végében ülőről puskázni. Máskülönben az érettségiztető tanárok többnyire jófejek, hiszen ők sem szeretik azt a kemény protokollt, amit a szabályzat előír, de be kell tartatniuk.

2013. máj. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én anno földrajz érettségire egy szót sem tanultam, sehová nem kellett csak valamit még választanom kellett és 55% lett..

Amúgy a vaktérképre ha akarsz simán fel lehet készülni, tölts le tavalyi feladatsorokat, abból nagyjából látod mikre készülhetsz.

2013. máj. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csináltam már több régebbi érettségit is, a topográfiás rész nagyon jól megy, 1-2 pontot szoktam csak veszíteni. A 2. rész a nehezebb. Ezért kérdeztem, hogy milyen feladatoknál tudnám jól használni az atlaszt, hogy ne veszítsek sok pontot. Mikor azt gondolom a végén, hogy ez most tök jól sikerült, akkor is a végén kiderül hogy csak kb 55 pontos, mert szépen összeadódnak az apró hibák és a végén simán elveszítek ilyen 20 pontokat. :S
2013. máj. 12. 23:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is most fogok érettségizni föciből, ugyanúgy középszinten, nekem is előrehozott...:D

Van egy vadiúj föciatlasz, Mozaik kiadós, az a neve hogy Képes földrajzi atlasz középiskolásoknak, 2012-es, ha be tudod még szerezni valahonnan szerintem tedd meg, mert ebben pl ott van a hátuljában az összes ország fővárossal, államformával, pár adattal. Igaz hamisokban, meg ahol betűjeleket kell választani, gazdaságföcivel kapcsolatos feladatokban, ha gyorsan ki tudod keresni a megfelelő ábrákat, szerintem javíthatsz vagy 5 pontot. Sok csillagászati dolog van az elején, pl ábra a Nap- és Holdfogyatkozásról, ott is sokat segít. Remélem hasznos volt a válaszom, és sok sikert holnapra! :)

2013. máj. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor majd szerintem holnap érettségi előtt lenézek a könyvtárba, hátha van ilyen atlasz. De lehet, hogy alapból ilyet kapunk majd, mert ugye nem kötelező sajátot vinni. Neked is sok sikert! :D
2013. máj. 14. 17:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, esetleg érdemes ezt megnézned: [link] . 2009 óta nem volt Ázsia topo, eléggé érik a dolog...:D
2013. máj. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ajjaj, akkor elég valószínű, hogy most az lesz. Köszi! :D
2013. máj. 14. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!