Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki volt az a pénzéhes magyar...

Ki volt az a pénzéhes magyar ember aki kitalálta, hogy nyelvvizsga nélkül nem kapod meg a diplomát?

Figyelt kérdés

már a szakmámban dolgozhatnék, mennyivel több fizetést kapnék... de nem... NINCS NYELVVIZSGÁM!

35 ezer Ft egy vizsga!


hány embernek kell a diplomája miatt nyelvvizsgát LETENNIE? és ezekből mennyit? hányfélét? gazdaságis, műszakis, kereskedelmi...blabla...?

és a felvételi rendszer is ezért van így kitalálva... hány középiskolás megy CSAK azért nyelvvizsgázni, hogy több pontja legyen? rengeteg... miközben óriási marhaság erre pontokat adni... így olyanok kerülnek be MŰSZAKI pályára, akiknek 3-as, 4-es matekja van!!.. de jó nyelvérzéke... és olyanok NEM kerülnek be, akik végig 5ösök voltak matekból, fizikából, meg informatikából, csak nincs nyelvvizsgájuk...



2013. máj. 13. 16:03
 1/9 A kérdező kommentje:
Kíváncsi lennék arra hogy aki kitalálta ezt a nyelvvizsgás diplomás szart az vajon nyelvvizsga nélkül kapta - e meg anno a diplomáját????? Mert amióta ez a hülyeség létrejött sokmindenki csak szív...
2013. máj. 13. 16:05
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom kinek vannak felvidéki csopprttársai de baromi igazságtalannak tartom, hogy akik mellesleg nem tudnak szlovákul sem, meg normálisan magyarul sem azok nyelvvizsga nélkül meg fogják kapni azt a diplomát.... Komolyan mondom, akkor tessék letenni egy idegen nyelvből... ez akkor sem fer föleg olyanokkal szemben akik kitanulják a mindenüket is, és normálisan bejárnak az órákra.... ezek meg: semmit nem csinálnak gyakorlatilag, azt se tudom néha mi a fenét keresnek az egyetemen.... de felvidéki és kap nyelvvizsga nélkül diplomát... bocsi, de ezt le kellett irnom, mert itt a fórumon is egyre több olyan emberkét olvasok, akinek már meg van a diplomája csak éppenséggel a mi .... oktatási rendszerünk elcseszi a jövőjét...
2013. máj. 13. 16:06
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Értem én, de ha megnézed a statisztikákat, csak itthon ennyire rémes ez a helyzet. Külföldön általánosan mindenki beszéli legalább az angolt, de nem ritkán még egy másik idegen nyelvet. Magyarországon nagyon kevesen beszélnek kettő idegen nyelvet! De már az előtt is le kell borulni, aki makog angolul... Ha annyira akarunk másban hasonlítani az EU-hoz, akkor ebben is hasonlítsunk.

Igen is, kelljen a nyelvvizsga a diplomához, és ne csak amiatt. Hanem hogyha hozzád szólnak angolul, legalább válaszolni tudj.

2013. máj. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Különben te meg örüljél, mert nekem még a két nyelvvizsgámmal is rizikós, hogy bekerülök e az egyetemre ;)
2013. máj. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Bocs, de azért azt nehezen hiszem, hogy ha dolgozol, akkor nem tudsz néhány hónap alatt annyi pénzt félretenni, hogy ki tudd fizetni a nyelvvizsgát.

nem az a baj inkább, hogy nem vagy képes megtanulni a nyelvet és ezért üvöltözöl itt?

2013. máj. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nyugi, először is, felvételinél a nyelvvizsga max. 40 pluszpont, amit ugyanúgy el lehet érni emelt érettségivel, vagy hátrányos helyzettel, terhességgel stb., annak sincs sok köze a matekhoz. ;) De úgyis az érettségi pontok számítanak sokat.

Nem tudom pontosan, mióta van ez a nyelvvizsga szabály, de azért nem mostani, simán lehetett rá számítani. Vagyis ha a középiskolás emelt szinten megy nyelvből érettségizni, ingyen kap egy középfokút, ami a legtöbb diplomához jó. És igen, sajnos elég drága a nyelvvizsga (a nyelvtanulás is, de azt még meg lehet oldani máshogy is), de az egyetemi évek alatt azért össze lehet spórolni az árát.

A nyelvtudás meg szerintem fontos, egy diplomás ember szerintem legyen művelt, amihez azért a nyelvismeret is hozzájárul. Ha csak a pénz az akadály, akkor nagyon sajnálom, de annyira azért nem nagy összeg, hogy ne lehessen összegyűjteni, kis türelem és meglesz. Ha pedig a tudásod sincs meg, itt a net, rengeteg infót, online leckéket, beszélgetőpartnert, feladatot találsz, ingyen. :)

2013. máj. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Mi lenne, ha vinnyogás helyett inkább megcsinálnád?

Egy "értelmiségi" embertől elvárható, hogy legyen egy nyelvvizsgája.

Tudtad akkor is, mikor egyetemre mentél. Akkor mi is a probléma?

Egyébként meg középsulisoknak az emelt érettségi INGYEN VAN. Szóval lehet csinálni azt is, és azt is elfogadják nyelvvizsgaként. Ennyit erről.


Hagyd abba a rinyálást, és tanuljál!

2013. máj. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
22%

Az emelt nyelvi érettségi nem ad nyelvvizsgát.


Az, aki nem tud megcsinálni minimum egy nyelvvizsgát, ne menjen egyetemre.

2013. máj. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

Az emelt szintű nyelvi érettségi igenis ad nyelvvizsgát, ha 60% feletti az eredmény.


De valóban ne menjen egyetemre, aki nem képes egy nyelvvizsgát megcsinálni.

2013. máj. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!