Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki könyvkiadónál szeretne...

Aki könyvkiadónál szeretne elhelyezkedni dolgozni, az elmehet például nyelvészet szakos diplomával? Vagy milyen végzettség kell hozzá, ez akkor megfelel vajon?

Figyelt kérdés
Nem magyar, hanem csak magyar nyelvészet...Volt olyan órám, ahol az elektronikus könyvek publikálását végeztük, értsd: javítottuk, formáztuk a kiadatlan anyagoz, hogy kiadóvá lehessen tenni...(Apropó: ciki tudom nagyon, de nem jut eszembe, hogy akik pontosan ezt végzik, mi is a nevük??? Van erre valami specifikus név...)
2009. okt. 2. 16:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez most komoly?

Korrektornak hívják azt a munkát. Bár a nyelvészet szakos diploma magasabb szintű bizonyítvány, de nem hinném hogy elég lenne az állás betöltéséhez. Végezz el egy korrektor tanfolyamot is. Mint ahogyan egy agysebész sem biztos, hogy el tudja végezni a hentes munkáját.

2009. okt. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Unikornispata ***** válasza:
Szerintem ez a cég hozzáállásától függ.Elvileg nem lehetetlen,hiszen nyelvészeten belemegyünk a magyar legkisebb bugyraiba,tehát jó diplomával megvan a tudásod hozzá.Ha kukacoskodni akarnak,akkor azt veszik csak fel,aki korrektori tanfolyamot is elvégzett.Ha meg extra lazák,akkor felvesznek próbamunkára és az dönti el,hogy megfelelő vagy -e rá, szerintem ez esetben akármilyen bölcsész diploma is megfelelő lehet számukra.
2017. dec. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!