Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű biológia és...

Emelt szintű biológia és emelt szintű kémia írásbeli eredményét mennyivel lehet feltornászni max-os szóbelikkel?

Figyelt kérdés

A biológia írásbelim a megoldókulcs alapján sajnos csak 75%, a kémia pedig 60%-os lett.

Véleményetek szerint mennyivel lehet feljebb vinnem szóbelin, ha mindkettőből max.-ot teljesítek?

Tudom, hogy minél rosszabb lett valakinek, annál jobban fel tudja húzni jó szóbelivel, de miként lehet ezt pontosan kiszámolni? Mondjuk 45, illetve 50 pontos szóbelik mennyivel emelnék meg a 75, ill. 60%-om?



#érettségi #emelt szintű érettségi #emelt szintű biológia érettségi #emelt szintű biológia írásbeli #emelt szintű kémia írásbeli
2013. máj. 18. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:

(120/150)x100=biológia százalékod

(105/150)x100=kémia százalékod

2013. máj. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ehhez tudni kell, hogy hogy osszlanak el a szóbeli és írásbeli pontjai. Azt tudom, hogy bioszon 100p az írásbeli.


Azaz 75 pontod mér meg van a 150-ből, azaz 50% már meg van és max. 83% lehet. (45p esetén 80%)


Kémiánál nem tudom mennyi az írásbeli, de amúgy a kiszámolni ezt elég alap dolog:

(írásbeliszázalékoseredménye*MAXírásbelipont + szóbeli pont)/(MAXszóbelipont + MAXírásbelipont)


A nevező ha jól tudom minden érettséginél 150.

2013. máj. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

Ne haragudj már, de komolyan emelt kémiára és biológiára mentél, de nem tudsz %-ot számítani?

Ez azért elég alap matek....

Nyilván össze kell adni az elért pontokat, és ki kell számolni, hogy a 150-nek hány %-a.

2013. máj. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kérdező vagyok...

Köszi, én is így számoltam, csak megerősítést vártam, hogy biztos legyek benne.

Egyáltalán lehetséges szerintetek max-os szóbeli mindkettőből? Totál le vagyok törve.

2013. máj. 18. 16:27
 5/6 anonim válasza:
Meg lehet csinálni, ne keseredj el:)
2013. máj. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne lehetséges?

Bár azért ha az írásbeli nem lett annyira fényes, akkor nyilván kicsit hiányos a tudásod. Persze lehet, hogy szóbelin olyat fogsz ki, ami éppen jól megy.

Kicsit feküdj még rá a dologra, van idő a szóbeliig.

2013. máj. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!