Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Főiskolai matematikán melyek...

Főiskolai matematikán melyek azok a középiskolai tananyag részek amelyek elengedhetetlenek, az előadásokhoz?

Figyelt kérdés
Idén jelentkeztem főiskolára, de két éve szakmán vagyok. Amit lehetett azt mind elfelejtettem. Azelőtt technikusin voltam, ahol ugyan volt statika, de kifejezetten matek nem. Szóval három év matek felejtés áll mögöttem, a főiskolai szak amire jelentkeztem, igen csak matekos (villamosmérnök). Szóval ideje ismételni, órát venni. De mégis mire koncentráljak? Mi az ami elengedhetetlen? Köszönöm a válaszokat.

2013. máj. 26. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk (mérnökinfó) 5 matek tárgy van, ami dióhéjban a következő témakörökből áll: halmazműveletek, komplex számok, határérték, deriválás, integrálás, differenciálszámítás, mátrixok, vektorok, függvényanalízis, geometria, valószínűségszámítás, gráfelmélet, statisztika, relációk, kódelmélet, számelmélet. valószínűleg nálatok is nagyjából ezek lesznek.
2013. máj. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
egyenletek, egyenletrendszerek, függvények, trigonometria, logaritmus minden mennyiségben, ezeknek az alapjait nagyon kell tudni és még így is rengeteg tanulás vár rád matekból
2013. máj. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
az első válaszoló helyesen írta, én próbáltam összeszedni a középiskolás tananyagot, amire épül az egész, ne kezd el a differenciálszámítást otthon, inkább hozd be a lemaradásod a középsulis tananyaggal
2013. máj. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a második válasz a válasz a kérdésemre. igen azon töröm magam :) pótlás pótlás pótlás :D köszi
2013. máj. 26. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!