Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell leírni az Akác...

Hogyan kell leírni az Akác utcát -i betűs képzővel? a SzÉCHENYIFÜRDŐT hogyan kell folyóírással leírni?

Figyelt kérdés
Holnap írok, és ez is köztük lesz, aki tudja, bíztasson a helyes válaszával :D előre is köszi :)

2013. máj. 28. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Akác utcai


A folyó írás nem tudom mit jelent :D

2013. máj. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1. nagyon szépen köszönöm a válaszod :)

2. úgy értettem hogy a SZÉCHENYIFÜRDŐT hogyan kell normálisan leírni :)

2013. máj. 28. 16:26
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ja azt úgy, hogy "Széchenyi fürdő" :)


Hoztam neked indoklásokat:


A pályaudvarok, megállóhelyek, repülőterek, mozik, vendéglők, eszpresszók, üzletek, fürdők, temetők stb. megnevezésében az intézménynévi jelleg kevésbé érvényesül. Ezekben a csak intézménynévszerű megjelölésekben a tulajdonnévi, illetőleg az azzal egyenértékű tagot (tagokat) nagybetűvel írjuk, az értelmezésre szolgáló köznévi tagot (tagokat) pedig kisbetűvel kezdve különírjuk.


[link]


Illetve az előzőre:


[link]


Sok sikert!

2013. máj. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

UUU, nagyon szépen köszönöm, király vagy :)

sokat segítettél, örök hálám üldözzön :)

2013. máj. 28. 16:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!