Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Passziv félév alatt lehet...

Passziv félév alatt lehet egyetemet változtatni?

Figyelt kérdés
Ebben a félévben passzív státuszom volt,és gondolkodom azon hogy a következő évet ugyanolyan szakon de más egyetemen kezdeném meg.Ez lehetséges?Államilag támogatotton voltam mellesleg,ilyenkor az uj törvények szerint nem kéne visszafizetnem az első félévet ha azon az egyetemen befejezem,vagy amig kitanulok valamit addig nem kell visszafizetnem?hogy van ez?
2013. máj. 30. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha átvesznek az adott intézménybe, akkor folytathatod ott a tanulmányaidet, de nem valószínű, hogy államilag támogatott képzésben. Kérdezd meg az egyetem TO-ját.
2013. máj. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Miért nem jelentkeztél át, ha ugyanaz a szak? Megkímélted volna magad az újrafelvételi kellemetlenségétől.

Mivel módosították a hallgatói szerződést, ha két félévet, vagy annál kevesebbet jártál egy szakra, és otthagytad, nem kell visszafizetned a képzés költségeit. Bár nyilván levonódik az államilag támogatott féléveidből.

Az első válaszoló téved, nyugodtan felvételizhetsz újból államira, ugyanis összesen 12 félévet / az első diploma megszerzését (az MSc-t is beleértve) támogatja az állam.

2013. máj. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, elnézést, kicsit félreértettem. Nem újrafelvételizel, hanem átjelentkezel. Ez esetben valóban nagy az esélye annak, hogy csak költségtérítésesre mehetsz át.
2013. máj. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi!Kedves második,erről nem is tudtam,szóval ha most otthagyom egyetemet akkor nem kell visszafizetnem a kölcséget?És a passziv félév hogyan számítódik bele?
2013. máj. 30. 15:21
 5/5 A kérdező kommentje:
Aki tudna valami hivatalosat küldeni erről vagy hogy hol olvashatom el egészet,nagyon nagyon hálás lennék:)
2013. máj. 30. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!