Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Idén menjek fizetős vagy...

Kristóf94 kérdése:

Idén menjek fizetős vagy jövőre államilag támogatott szakra egyetemen?

Figyelt kérdés
Idén ha meg lesz 60%-os a matematika középszintű érettségim akkor van esély, hogy felvesznek egyetemre, fizetősre. Tavaly előrehozottan tettem egy középszintű biológia érettségit az 64%-os lett, így jön ösze idén a 248 pont. Ha jövőre elvégeznék egy OKJ szakképzést, tennék egy középszintű angol nyelvvizsgát, és emelt szintű matematika érettségit (min 45% ez menne is), akkor lenne esélyem arra, hogy felvegyenek államilag támogatott szakra. A felvi ponszámító kalkulátorban kiszámoltam, hogy jövőre 319 pontom lenne lenne, ha amit mondtam, megvalósulna. A véleményetekre lennék kíváncsi, mert az önköltséges szak eléggé drága és még hozzá jönnek az egyéb kiadások (kollégium vagy albérlet, étel, könyvek, stb.).

2013. máj. 30. 16:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Én a helyedben várnék egy évet. Őszintén szólva az eredményeid nem túl jók, ezzel a hozzáállással lehet, hogy nem menne végig az egyetem, és akkor inkább államilag támogatott félévek vesszenek el, minthogy súlyos százezreket dobjatok ki az ablakon. Mindenesetre a 319 pont is nagyon kevés, nagyon rá kell állnod a tanulásra, ha diplomázni szeretnél.
2013. máj. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a válasz! Én is ezen gondokoztam. Az eredményeim viszont azért ilyen rosszak, mert csak ebben az utolsó félévben jöttem rá, hogy ha nem tanulok akkor nem viszem semmire. Ezelőtt pár évvel semmit sem tanultam, de most márt rászoktam a tanulásra csak egy kicsit későn, de tudom hogy márt menne.
2013. máj. 31. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!