Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » CNC forgácsoló okj-s képzés?

CNC forgácsoló okj-s képzés?

Figyelt kérdés
Érettségi után szeretnék elvégezni egy 2 éves okj-s Gépi forgácsoló képzést, majd +1 év cnc esztergályos ráépülést. Azt olvastam, hogy nagyon keresett a CNC esztergályos, és mellesleg a fizetésük sem rossz. Nem tudom, hogy tényleg olyan keresett-e a szakma. Valakinek esetleg valami tapasztalat?
2013. máj. 30. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon keresett, és nagyon jó fizetést ad. Itthon is, de külföldön a csillagos ég a határ ezzel a szakmával.
2013. máj. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ismerős által tudsz csak elhelyezkedni, borzasztóan felkapott volt a képzés az elmúlt időszakban és rengetegen szakítottak vele nagy pénzt, de szerintem nagyon hamar telítődött a piac, mert mindenki ennek akart menni és a legtöbb ennek is ment. Aki azt mondja, hogy ezzel biztos lesz munkád az nagyot téved, bár jobbak az esélyek így is mint egyéb más töltelék szakokon....

Minden esetre, ha van ismerősöd akkor nagy baj nem lehet!

2013. júl. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 vizisün válasza:

Leveszik rólad a pénzt suliban. Amit meg átadnak tudást elmehetsz vele az esztergályos műhelybe forgácsot söpörni vagy tengelyeket rakodni az udvaron.

Ezért kár hónapokat eltölteni a suliban százezrekért.

Ebben nagy üzlet a képzés. Ha ezt képzésnek lehet nevezni.

Mert valójában az iskola semmit nem ad. A cégek meg nem szívesen vállalják fel a betanításod száz milliós gépeken.

Valószínüleg ezért tűnik hiányszakmának.

8 általános elég hozzá. De egy kicsit droid meló.

Audiban ha beadod vele jelentkezést szalag mellé lehet felvesznek betanított munkásnak, de nem isten bizony.

2014. máj. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!