Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az igaz hogy jővő évtől fél 5...

Balee212 kérdése:

Az igaz hogy jővő évtől fél 5 -ig iskolában kell maradnunk? Esetleg nem lehetne meoldani hogy én nekem ne kelljen maradni fél 5-ig? Akármi!

Figyelt kérdés

2013. máj. 31. 17:57
 1/9 anonim válasza:
77%

Jövőre elméletileg minden általános iskolás gyereknek 4-ig kell bent maradnia (napköziben)

Esetleg úgy tudnád megúszni, hogy iskolán kívüli sportot vagy valami hasonló iskolán kívüli programot szervezel magadnak.

2013. máj. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
aha értem! megprobálok szerezni egy jó edzést!
2013. máj. 31. 18:11
 3/9 anonim ***** válasza:
12%

Van több lehetőség is:


- Ellógsz

- Nem jársz iskolába

- Rádumálod a szüleidet hogy valami indokkal hazavihessenek utolsó óra után

2013. máj. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
Én speciel ált. suliban végig napközis voltam. Összeszedtem a haverokat magam mellé és jól eltöltöttük az időt. A házit összedobtuk X idő alatt a többit meg elszórakoztuk. Nem tudom miért gond hogy egy iskolásnak du. 4-ig iskolában kell maradnia. Mi más dolgod lenne?
2013. máj. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

" Nem tudom miért gond hogy egy iskolásnak du. 4-ig iskolában kell maradnia. Mi más dolgod lenne?"


Mondjuk különóra, versenysport...

Nem mindenki lődörög a napköziben. Az én gyerekem sulija nagyon sokféle különórát szervez, így tényleg ki sem kell lépni az iskolakapun ahhoz, hogy a gyerek a tehetsége/kedve szerinti különórára járjon, de más suliban (pl. ahová körzetileg tartoznánk) van a fiúknak foci, meg mindenkinek néptánc.

2013. máj. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6%

Annyira örülök hogy a gyereked ilyen-olyan különórákra jár mondjuk pont nem érdekel...

A kérdezőnek szántam a kérdést aki láthatólag bármilyen elfoglaltságot szívesebben űzne ahelyett, hogy a napköziben tanulna.

De tényleg büszke vagyok a gyerekedre :D Ja elfelejtettem hogy továbbra sem érdekel.

2013. máj. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Megértem, hogy nem akarsz bent maradni, ha ezt akkor vezetik be amikor én jártam általánosba, szerintem sikítva kirohantam volna a világból. Elvileg a szülők kérésére az igazgató felmentést adhat, gondolom majd kérvényezni kell, meg valami alapos indok kell hozzá.. Szervezz be magadnak valami különórát, ha versenyszerűen csinálod valószínűleg több esélyed lesz, hogy elfogadják.
2013. jún. 1. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%

6: "A kérdezőnek szántam a kérdést aki láthatólag bármilyen elfoglaltságot szívesebben űzne ahelyett, hogy a napköziben tanulna. "


Tanulásra ott a délelőtt. Azért egy fejlődésben lévő szervezet számára nem az a jó, ha reggel 8-tól délután 5-ig folyamatosan tanul és a könyv felett ül, hanem a tanulás mellett sportol, hogy ne legyen egy hájas, tévé előtt sörrel a kezében terpeszkedő tunya ember, aki 50 évesen lefordul a fotelből mert infarktust kapott.


Ha az iskola nem képes délutánra értelmes elfoglaltságot nyújtani, akkor legalább hagyja, hogy a tanulói azt csináljanak amit akarnak, ne kelljen elb.szni az idejüket.


Amúgy meg nem az én gyerekeim különórája volt a lényeg a válaszomban, hanem az, hogy vannak olyan gyerekek (lehet, hogy a kérdező is ilyen), akik nem a s.ggüket akarják vakarni a napköziben, hanem csinálnak valamit, ami tetszik is nekik. Vagy pl. sportolnak, hogy egészségesebbek legyenek, zenét tanulnak.

2013. jún. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Elozo valaszoloval kapcsolatban, igen en inkabb sportal toltenemaz idom mint hogy napkouiben legyek.:) koszonom a valaszokat mindenkinek!:)
2013. jún. 6. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!