Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Színművészeti egyetemre jár...

Színművészeti egyetemre jár valaki innen?

Figyelt kérdés

Meslne róla, milyen a felvételi, milyen éretsségi tárgyak jelentenek előnyt? (például rajz/művészettörténet, vagy dráma?) Mi jelent előnyt, és mi az ami kicsukja hogy felvegyenek? Milyen egy átlagos nap, milyen tanszékek vannak, milyesn szakokat lehet fevenni, és Mekkora a túljelentkezés ezekre, melyik a legkevésbé népszerübb, és melyik a legnépszerübb? Milyen a társaság úgy általánosságban, mennyire kemény a követelmény? Nem igazán a színész szakma vonz, inkább rendező lennék szívesen, erre nehezebb bejutni mint színésznek, vagy könnyebb? Ugyanazok a követelmények ott is? Énektudás létfontosságú?


Ha lehet minnél bővebben fejtsétek ki :) szívesen olvasom :)


2009. okt. 6. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagy a túljelentkezés. Igazából csak a gyakorlati, meg az alkalmassági vizsga számít, előnyökben annyi, hogy tudod használni a műveltségi tesztnél. Barátnőm tavalyelőtt ide jelentkezett, színházrendezőire és ő az utolsó rostán esett ki, amikor elmennek 7 napra. Asszem 5 verset és 5 prózát kellett megtanulnia az első közben.

Ha színész akarsz lenni akkor kíváncsiak a hangodra is a felvételin.

MOst így hirtelen ennyire tudtam válaszolni:)

2009. okt. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem...de ha mondjuk rendező, akkor a hangomra nem lesznek kíváncsiak?
2009. okt. 7. 14:04
 3/4 anonim válasza:
ha rendező akarsz lenni akkor az nem számít, hogy szép hangod van-e, de énekelni tudni kell
2011. jún. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Bocsi, hogy ide írok egy lényegében másik kérdést, de engem is a rendező szak érdekelne és ez az egyetlen kérdés ahol ez került szóba nem pedig a színészet. :D

Szóval, ha rendezőnek mennél, akkor miért kell verseket és monológokat tanulnod, amikor tulajdonképpen a rendezőnek ez nem kell. Már amennyire tudom... én ezt mindig úgy képzeltem, hogy valami kisfilmet kell csinálni vagy hasonló vagy filmet elemezni. Mondjuk én nagyon új vagyok ebben a témakörben, most kezdtem el gondolkozni rajta. Nem tudom, hogy azóta jelentkeztél e vagy tudtál e meg valami újat. Vagy esetleg Coppola babérjaira törsz... :D

2013. aug. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!