Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar érettségin csak a...

Magyar érettségin csak a munkásságáról kell beszélni, és az ahhoz kapcsolódó életrajzi háttérről, vagy a életrajzokról is?

Figyelt kérdés
2013. jún. 7. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Az író életének főbb eseményeit is meg kell említeni.
2013. jún. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. jún. 7. 21:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondta a tanár, hogy csak annyiban említsük az életrajzát, amennyiben az a verseire, műveire hatással volt, viszont ne kezdjünk bele, hogy mikor és hol született, mert a fenét se érdekli.
2013. jún. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az 1. vagyok. Nekünk meg azt mondták, hogy kell. Gondolom iskola- és tanárfüggő.
2013. jún. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekünk is azt mondták anno, mikor érettségiztem, hogy a kutyát nem érdekli, hol és mikor született, hány évesen fejezte be az iskoláit, meg hasonlók.

Pont az a lényeg, hogy tudjuk értelmezni annyira a dolgokat már ennyi idősen, hogy ne életrajzokat magoljunk, hanem értve tanuljunk, és ilyenkor igenis csak azt kell elmondani, ami az adott műre hatással volt.

2013. jún. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen egyébként ez tanárfüggő lehet, bár szerintem meg van nekik adva, hogy mire adhatnak pontokat. Fura, hogy a ti tanárotok nem mondta el nektek, hogy mit követel. Az életrajzzal egyébként csak annyi a baj, hogy nem tudod normálisan bemagolni. Gondolj bele, van mondjuk 15 téma költőkkel kapcsolatban, nem fogsz már a végén emlékezni, hogy melyik esemény melyik költőnél volt, úgyhogy szerintem ne az életrajzra menj rá, hiszen vagy értékelik, vagy nem.. Inkább tanuld a lényeget, nem hiszem, hogy olyan sok pontot levonnának amiatt, mert nem tudod mikor született, ha esetleg belekérdez.
2013. jún. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Életrajzból csak annyi, amennyi a műhöz/korszakhoz kell. Pl. József Attilánál a kései versei megírásához nyilván nagyban hozzájártul, hogy pszichoanalízis alatt állt, stb.
2013. jún. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!