Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 100 tétel öt nap alatt megtanu...

100 tétel öt nap alatt megtanulható?

Figyelt kérdés
Ti ennyit megtudnátok tanulni ennyi idő alatt? Ennyit lehetséges öt nap alatt megtanulni? 20 irodalom, 20 nyelvtan, 20 töri, és 40 német tételről van szó.
2013. jún. 10. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen ennyi idő van rá. Csak ennél sokkal fajsúlyosabb tételekre.
2013. jún. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
ne hisztizz már, ezt mindet már legalább 1szer hallottad és meg is tanultad, vagy legalább átfutottad miközben kipuskáztad a dolgozathoz... Az irodalom és nyelvtant 1nap, töri 1nap, németül jó esetben beszélsz valamilyen szinten, a nehezebb tételekhez tanulsz még szavakat és átolvasod ez is 1naő és még mindig marad 2napod hogy amiből semmi nem ragadt meg átnézd és ezzel sikerült is elérni a minimum szintet.
2013. jún. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Mi az, hogy egyetemen ennyi idő van rá? Úgy bírom ezeket a kamikázékat, akik úgy állítják be az egyetemet, mintha csak marslakók tudnák megtanulni az anyagot. A szorgalmi időszak mire való?
2013. jún. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

A német tételek nem olyan vészesek, ha tudod a nyelvet, csak rizsázni kell, a tartalmi része eléggé alap. Egy átolvasás elég szerintem, mondjuk napi 1 órát németezel, esetleg tanulás után egy kis német filmet nézel lazításként. :)

És akkor már csak 60 tétel marad, elosztod 4 napra, az ötödiken ismételsz. Az napi 15 tétel, leülsz 9-kor, mindegyik tételt fél óráig tanulod (de pl. egy rövid nyelvtanra elég kevesebb is, egy törire lehet hogy több kell, szóval ezen változtathatsz), óránként 10 perc pihenő. Utolsó napon átnézed az összeset, ill. ha elcsúsztál, a maradékot itt tanulod meg.

A tanulási képességeidtől függ, hogy ez mennyire elég, ha gyorsan és hatékonyan tanulsz, akár max. pontos szóbelit is összehozhatsz (ha rendes a tanár és jó tételt húzol :D).

2013. jún. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

3:

Nem bölcsész szakokon ZH-kra készülésre (amely nem feltétlenül egyezik a vizsgaanyagra), beadandók készítésére, labor jegyzőkönyvek elkészítésére, stb., stb.

2013. jún. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az az óriási különbség, hogy én például érettségire nem tanultam semmit, úgy hogy előtte 4 évig nem tanultam semmit, mégis mindenből ötöst kaptam, mert figyeltem órákon. Egyetemen meg hiába jártam be előadásokra, a szívatós tárgyakból a kettesért is vért kellett izzadnom.
2013. jún. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, legalább adtatok egy kis löketet. :) max pont kéne mindenből, igyekszem. =) :D
2013. jún. 10. 11:27
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
szerintem sikerülne is megtanulni, és esetleg max pontot szerezni, ha nem neteznél, hanem tanulnál
2013. jún. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nagy okosságot! :)
2013. jún. 10. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!