Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet-e előrehozott érettségit...

Lehet-e előrehozott érettségit halasztani testnevelésből egészségügyi okok miatt?

Figyelt kérdés
Februárban jelentkeztem tesiből előrehozott érettségire, az osztályozó vizsgám már meg van belőle, csak az érettségi lenne hátra, ami jövőhéten hétfőn lesz, viszont a vesém nincs túl jó állapotban, ha csak ugrok egyet mér akkor elkezd fájni meg szúrni. Így biztosan nem tudom végig csinálni a gyakorlati részt. Tudna valaki segíteni, hogy ilyenkor milyen orvostól kell igazolást vinni vagy hogy ilyen esetben lehet-e halasztást kérni és ősszel leérettségizni?

2013. jún. 10. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
elméletileg ha előrehozott az érettségid, akkor megteheted azt, hogy nem mész el, így ez automatikusan egyes, viszont sehova nem fog bekerülni, következő ősszel/tavasszal nyugodt szívvel csinálhatod újra :) gondolom ez tesinél is így van, bár szerintem érdemes lenne szólnod előtte, hogy tudjanak róla, és azzal sem veszítesz semmit, ha orvosi papírod is van, mert akkor legalább nem lesznek felháborodva.
2013. jún. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ha automatikusan egyest kapok, akkor már csak maximum hármasra tudom kijavítani a jegyet nem?
2013. jún. 10. 13:45
 3/7 anonim ***** válasza:
jaj te :) automatikusan egyest kapsz az érettségire - de ez sehova nem kerül be, tehát ha következő évben újra jelentkezel és elmész, és megcsinálod, akkor az nem az egyeshez adódik hozzá, hanem teljesen független lesz attól. ha az ötös lesz, akkor az az ötös fog bekerülni a bizonyítványba.
2013. jún. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
szóval akkor elméletileg semmilyen következménye nincs annak, ha valaki nem megy el az előrehozott érettségire, ha utána a következő vizsgaidőszakban jelentkezik és leteszi az érettségit?
2013. jún. 10. 14:11
 5/7 anonim ***** válasza:
elméletileg ha mondjuk most az lenne a helyzet, hogy nem mennél el tesire, és helyette jövőre másik tárgyból mennél érettségizni, mint választott, akkor sem kerülne be a tesi egyes az érettségi bizibe :)
2013. jún. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na hogy egy szakszerű választ is kapjál.

Ilyenért teljesen felesleges megbukni.

Elmész a háziorvoshoz, viszel tőle igazolást, hogy a gyakorlati részt most nem tudod megcsinálni. Ezzel menj be az igazgatóhoz minél hamarabb (ha nem jó neki a háziorvosi, azt is megmondja), és kérjél lehetőséget pótló érettségire. Az igazgató, ha elfogadja a kérelmedet (ha komoly az ok, akkor el fogja fogadni), kétféle határozatot hozhat.

a) Pótló érettségit tehetsz még ugyanebben az időszakban. Ebben az esetben a szóbelin két tételt húzol és kétszer szóbelizel egymás után. Ez egy érvényes érettségi, de nem jogosít szakirányú továbbtanulásra, tehát ahol testnevelésből kérnek érettségit a felvételihez, oda ez nem lesz jó! (De az igazgató nem köteles ezt megengedni.)

b) Pótló érettségit tehetsz a következő időszakban ősszel. Ebben az esetben a teljes érettségit akkor teszed le, és felvételihez is jó lesz.

Beszéld meg vele, hogy melyik a jó neked a továbbtanulásod szerint.

Mindenképpen figyelj rá, hogy a határozatban, amit kapsz, benne legyen az, hogy ELSŐ ALKALOMMAL pótló vizsgát tehetsz. Ez új, még az igazgatók sem mind tudják, hogy bele kell írni (én is most magyaráztam el az egyik iskolában), mert ha nem írják bele, akkor lehet, hogy a pótlónál kifizettetik veled a vizsgadíjat!

2013. jún. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az infókat!!! Nagyon sokat segítettél!
2013. jún. 11. 07:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!