Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Marketinget tanulok és megakad...

Marketinget tanulok és megakadtam. Mit jelent a termékhagyma kifejezés? Hogy néz ki a termékhagymája egy terméknek?

Figyelt kérdés
2009. okt. 9. 14:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A termékhagyma modell a hagyma rétegeihez hasonlóan mutatja be az egymásra épülő fogyasztói HASZNOSSÁGOK rendszerét egy-egy termékben.


1.Absztrakt termékszint: a termék lényegi hasznosságát jelenti, azt a használati értéket, ami a terméket az adott szükséglet kielégítésére alkalmassá teszi ( lényegi termékelőny)


2.Tárgyiasult termékszint:ami felruházza a terméket azokkal a tulajdonságokkal, amelyekltől azt a fogyasztó is termékként érzékeli. Ilyen tulajdonságok a termék stílusa, márkája, csomagolása, kiszerelése.


3.A kiterjesztett termékszint a tárgyiasult termék további sajátos, egyedi- és ezáltal versenytényezőként alkalmazható- jellemzőkkel ruházható fel.


pl: vásárlás előtti és utáni szolgáltatások



ha szemléltetni akarod:


rajzolj 5 koncentrikus kört(egymás után egyre kisebb körök)



a fentiekhez hasonló,csak picit más elnevezésekkel,/és részletesebben/

a legnagyobb(külső):potenciális termék,a következő kör a kiterjesztett,aztán az elvárt termék,majd a generikus,és végül a legkisebb kör(legbelső)a termékmag.


ezek a szintek egymásra épülnek az eladni kívánt termékekben,és a vevők ezeket a jellemzőket végiggondolva döntenek a vásárlásról.



remélem érthető:)

2009. okt. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) így már teljesen világos :)
2009. okt. 10. 10:12
 3/11 anonim ***** válasza:
örülök és szívesen.)
2009. okt. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
esetleg egy példát tudnál mondani? :)
2009. okt. 10. 16:18
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

megpróbálom..:)


szóval pl.akarsz venni egy hajszárítót.

ennek az absztrakt termékszintje(alap elvárás) h.lehessen vele hajat szárítani(vagy másik elnevezéssel:ez a potenciális termék.).tehát ami egyáltalán szóba jöhet nálad,az csak olyan termék lehet amivel hajat lehet szárítani.


ez a minimum.semmi konkrétum.csak annyi biztos h.nem porszívót,tévét,hűtőt akarsz,hanem hajszárítót.


aztán:


tárgyiasult termékszint

ez már konkrétabb!->

itt jelenik meg pl.a stílus,márka...tehát itt már megfogalmazódik benned,mint VEVŐben h.legyen a hajszárító Babyliss márkájú,rózsaszín..stb..


aztán:


elvárt termék:még konkrátabb!!itt olyan igények fogalmazódnak meg benned,amikre alapozva már a gyártók versenyhelyzetbe kerülnek,h.őket válaszd.-->egyedi jellemzők!


tehát pl.ne csak sima hajszárító legyen,hanem legyen többféle,cserélhető feje is(körkefe,kisebb-nagyobb szárítófejekkel.)


de ilyen lehet pl.egy a termékhez kapcsolódó nyereményjáték is.lehet h.két hasonló hajszárító közül azt veszed meg,aminek a blokkjával valamit nyerhetsz.nincs nagy különbség a 2 termék közt.de téged a nyeremény motivál.ez a gyártót is versenyelőnybe hozza.mert őt választod,nem a másikat,holott a termékeik szinte azonosak.


kb.erről van szó..tehát ezek azok a (hagymaszerű)rétgek amiket te mérlegelsz mielőtt veszel valamit.

és egyre szűkül a kör.egyre konrétabbak az igényeid.és te azt vásárolod meg,ami minden feltételednek megfelel..


remélem elég jó a példa ez jutott hirtelen eszembe:))

2009. okt. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon jó, köszönöm szépen!!! :)

örülök, hogy vannak ilyen segítőkész emberkék ezen a fórumon :)

2009. okt. 11. 10:48
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
örülök h.segíthettem.)
2009. okt. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm, én is pont itt akadtam el.
2012. szept. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

:)

én már el is felejtettem, hogy ilyen kérdést is feltettem :P de rég volt :)

2012. szept. 25. 18:30
 10/11 supra01 ***** válasza:
100%
Nekem is jól jött most :D
2014. máj. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!