Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogy döntöttérek el hogy...

Ti hogy döntöttérek el hogy hova mentek tovább suliba?

Figyelt kérdés
Nekem valahogy nehezen mevy,mindenki azt mondja hogy amit szeretek,de sok minden érdekel. Vagy ha ajánlanak sulit akkor meg tuti azt modják hogy orvosira mennyek vagy legyek tanár...:(

2013. jún. 12. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem is nagyon sok minden érdekel, legszívesebben öt szakon lennék egyszerre... Már háromszor jelöltem egyetemet, de még mindig nem vagyok egyetemista. Nem tudom, mi lenne igazán jó, mit imádnék, minek lenne közben haszna is, zavar a családi helyzet, befolyásol az országi gazdasága is... Vagy inkább írhatnám mindezt múltidőben. Meguntam, hogy attól félek, bármit végzek el, nem lesz belőlem senki, mert munkanélküliség van, és magyarországon szinte hiányszakmákról sem lehet beszélni. Ezért eldöntöttem végleg: elvégzek egy nyelvszakot, aztán pápá Magyarország. Külföldön pedig azt tanulok majd, amit szeretnék, persze már munka mellett. Nem gondolkodom Magyarországban. Túl nehéz lenne... Vagy képtelenség. Ha az ember stabil anyagi háttérrel indul, tudják támogatni a szülei, nem érzékel sokat a válságból, úgy talán egy kicsit könnyebb döntést hozni. De amikor az van, hogy a bank behajtással fenyegetőzik, és a családodnak egyre kevesebb tulajdona van, tényleg nem tudod elképzelni, hogyan állhatnál talpra itt egyedül.
2013. jún. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Biztos van olyan dolog, amit a legszívesebben tanulsz/csinálsz. Szabadidős tevékenységeket is vedd figyelembe, hogy mit csinálsz szívesen. De ez nem két perc eldönteni, ez majd kialakul. Én 13 éves korom óta grafikus/animáció film készítő akartam lenni, aztán 11. után nyáron valahogy "elhalványult" ez az álom és nem tudtam hogy hova kéne jelentkezni. Aztán valahogy februárra rájöttem, hogy programozó akarok lenni. Most meg egyetem programtervező informatikán vagyok.
2013. jún. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Épp ellenkezőleg látom. Pont azt mondják, hogy orvos és tanár semiképp se legyél, mert 100e már jónak mondható, ha megkeresed. Én tanár akartam lenni (kémia-biológia), de engem lebeszéltek a saját tanáraim. Pedig én jó tanár lennék szerintem. Azt szeretem, ha megérti más, amit magyarázok. Magamba is sokszor hangosan magyarázom az anyagot, mikor tanulok és van, hogy gyakorlásképpen dolgozatokat csinálok:) De nálam a pénz beszélt, ezért jelentkeztem gyógyszerésznek.
2013. jún. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én 7. osztályos korom óta tudom, hogy újságírással/médiával/művészettel akarok foglalkozni. Sokáig úgy volt, hogy a Pázmányra megyek kommunikáció szakra, de ugye ez a szak évről évre egyre népszerűbb lett. Aztán nézelődtem kicsit az ELTE-n, így találtam rá a szabad bölcsészetre (egyesek szerint büfészak, de engem nem érdekel), majd januárban voltam az ELTE-n nyílt napon és akkor elmentem a magyar szakos tájékoztatóra, és akkor eldöntöttem, hogy nekem ez lesz a legmegfelelőbb kiindulási pont.
2013. jún. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
En teljesen a sorsra biztam magam. Ugy dontottem el, melyik egyetemet valasszam, hogy fogtam a felvi konyvet es amelyik oldalon kinyilott (Corvinus), onnan valasztottam egy szakot es arra jelentkeztem. Fel is vettek, nem bantam meg, mert nagyon szeretek ide jarni. :)
2013. jún. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Ez jó vicc előző:D Gondolom ha állatorvosnál nyílik ki, hipp-hopp leraksz két emeltet. De a lényeg, hogy véletlenül a Corvinusnál nyílt ki:D
2013. jún. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az egyetemet választottam így ki, nem a szakot. De ezt leírtam. Ha SZIE nél nyílott volna ki, ott is találtam volna nekem megfelelő szakot, mert elég tág az érdeklődési korom :)
2013. jún. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. :) Ez egész jó ötlet :D de lehet àllatorvosnak megyek :)
2013. jún. 13. 10:23
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor kezdj nekikészülni az emelt biosz és kémia v. fizika érettséginek... (az idei emelt kémia érettségi eredménye országosan kb. 30 %)
2013. jún. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én kiskorom óta tanár szerettem volna lenni, majd ki is alakult,hogy német-földrajz szakos.. a jelentkezés előtt 1 hónappal azonban átgondoltam a dolgokat,megnéztem egy közalkalmazotti bértáblát,ami siralmas,ill. belegondoltam milyen lenne egy rosszabb szakiskolában tanítani,ahol attól félhetek,hogy megver egy szülő,mert 1-est adtam a gyerekének.

Lapozgattam a felvis könyvet, neten olvasgattam dolgokat,majd rájöttem,hogy bankban nagyon szívesen dolgoznék, vagy könyvelőként esetleg, és így pénzügy számvitel szakos lettem :) jobban nem dönthettem volna, érdekel,szeretem, és el tudom képzelni,hogy közgazdász legyek.

2013. jún. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!