Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha? (lent)

Mit csináljak ha? (lent)

Figyelt kérdés
Most 9.-es vagyok,de ez nem tetszik amit most tanulok.Csak az baj hogy ha át is megyek másik iskolába,nem tudom hova? Mert ami legalább aránylag jól fizet,ahhoz matek,ilyesmik kellenek főképp,amiből nagyon rossz voltam mindig,és ezek a szakmák nem is tetszenek,kivéve a vegyészmérnök,bár az egyetem,de amúgy sem menne a matek,kémia miatt.Ami meg nekem tetszik arról minden ismerős azt mondja hogy nem fizet jól(kocsmában pultos vagy kertész szeretnék lenni,de inkább az utóbbi).Illetve fotós,de ahhoz nincs tehetségem sajnos.Persze,lehet hogy majd megyek felsőoktatásba is tovább,legalábbis szeretnék,bár jól fizető,és ami tetszik egyszerre nincsen egyetemen sem...De egyelőre mindenképp szakközépben kéne valamilyen szakmát szereznem,mert az egyetem sok mindentől függne,(mennyire jók az eredményeim,anyagiak stb)szóval nem biztos hogy megyek.

2013. jún. 13. 01:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Meg még a virágkötő tetszik,de azzal is ugyanaz a helyzet mint a másik kettővel.
2013. jún. 13. 01:08
 2/6 A kérdező kommentje:
Amúgy mint tantárgy a nyelvekből vagyok jó,de tolmács nem szeretnék lenni,maximum műfordító(bár ott meg nincs fix fizetés összeg),de azt úgy tudom(?)egyetemen kell tanulni,ami még messzebb van,és mint írtam nem is biztos hogy tudok majd menni.
2013. jún. 13. 01:17
 3/6 A kérdező kommentje:
Zenéléssel kapcsolatban minden érdekel,de az sem valami jól fizető,meg erről már lecsúsztam mert(még)nem tudok semmilyen hangszeren játszani.
2013. jún. 13. 01:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Milyen iskolába jársz most? Mármint írtad, hogy nem tetszik, de nem derül ki mi is az.


Elég széles skálán mozognak az elképzeléseid - szerintem először is tisztázni kellene, hogy mit is szeretnél.

Ahogy látom elég komolyan foglalkoztatnak az anyagiak: sokmindenből meg lehet élni, sokszor akár alacsonyabb képzettséggel is lehet többet keresni, mint egyetemivel. Pl. van egy ismerősömnek faiskolája (mindenféle dísznövények, meg különlegességek meg satöbbi), hát sokkal jobban áll anyagilag, mint pl. egy tanár.


Szóval mielőtt bármit lépnél gondold át, hogy mit is szeretnél majd csinálni.

2013. jún. 13. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Pincérnek tanulok.Annyira nem számítanak az anyagiak,még ha a kérdésből az ellenkezője látszik is,de azért átlag szinten nem ártana ha meg tudnék belőle élni,mert alapszinten azért el kell tudnom tartani magam valamiből.Ezeket mind szeretném/tudnám csinálni,de leginkább kertész szeretnék lenni amúgy.
2013. jún. 13. 02:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha szeretnél kocsmáros lenni és a nyelvek jól mennek, akkor a vendéglátói fősulit javaslom.
2013. jún. 13. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!