Meddig tart a tanév?

Figyelt kérdés

A nyáron fogom betölteni a 18-dik életévemet. (95-ben születtem) tizenegyedik osztályba mennék, de egy másik iskolába. Viszont kapunk családi pótlékot, és nem tudjuk hogy ha most kiiratkozom és csak szempemberbe iratkozom be az új suliba, akkor addig tulajdonképpen megszűnik-e a tanulói jogviszonyom. Mert ha megszűnik és hivatalosan nem járok iskolába akkor elvesztjük a családi pótlékot.

Szóval hogy tudnék átiratkozni?



2013. jún. 16. 11:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Az igazgatót kell értesíteni arról a szándékról, hogy nem abban az iskolában kívánod folytatni a tanulmányaidat hanem egy másikban, de közben annak az igazgatójával is beszélni kell, hogy hajlandó lenne-e felvenni, átvenni. Utána ők maguk elintézik az átadást-átvételt ami bekerül a bizonyítványba. De ezt a procedúrát előbb el kellett volna kezdeni szerintem.
2013. jún. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyáron is át lehet iratkozni. Egyébként nem veszik még el a jogviszonyod, az Oktatási Hivatal ideiglenesen átvesz. Ezt onnan tudom, hogy én most érettségizek és a suli a diákmunkához csak június 30-ig biztosít iskolalátogatásit, eközben egyéni vállalkozással is foglalkozom és mondták az adóhivatalban, hogy ilyenkor az Oktatási Hivatal vesz át. Persze nem 100%. Szerintem érdeklődj az oktatas.hu portálon!
2013. jún. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyébként hivatalosan adott év augusztus 31-ig tart a tanév, kivéve, ha vgézős vagy, mert akkor adott év június 30.
2013. jún. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!