Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű érettségit vagy...

Emelt szintű érettségit vagy középfokú nyelvvizsgát tegyek németből?

Figyelt kérdés
Most 10.-esként tettem egy 94%-os középszintű érettségit és most nem tudom, hogy szintemelőzzek vagy inkább nyelvvizsgázzak. Továbbtanulásnál ugye több pontot jelenthet az olyan szakoknál az érettségi, ahol felvételi tárgy az idegen nyelv, de még nem tudom mit szeretnék tanulni.... Mit csináljak?

2013. jún. 19. 23:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Az emelt érettségi mellé kapsz középfokú nyelvvizsgát is. (Igaz, nem nemzetközi, de a 28 pluszt másik szakra is megadja.)
2013. jún. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is a szintemelőt ajánlom!
2013. jún. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Emelt érettségivel többre mész egyelőre. Több pontot ér, mint a nyelvvizsga, és sok szakon elvárás az emelt érettségi egy tárgyból, míg a nyelvvizsga csak a diplomához kell, tehát azzal még ráérsz.
2013. jún. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem egy nyelvvizsgával jobban jársz... csinálj egy olyat, ami nemzetközileg elfogadott, mert akkor azzal többet érsz, mint amit az emelttel kapnál. én most érettségiztem, nálunk sokan, akik emeltet tettek valamiből, rájöttek, hogy sokkal jobb közepet tudtak volna csinálni, és nem volt kötelező emeltezniük a tárgyból a továbbtanuláshoz... elég jó ez a 94%-os közép, lehet, hogy sokkal jobban jársz ezzel + nyelvvizsga ponttal a továbbtanulásnál, mint az emelt +50 pontjával, ha az nem sikerül olyan jól.
2013. jún. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :)
2013. jún. 22. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!