Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná nekem mi...

Bossyka kérdése:

Valaki elmagyarázná nekem mi az a kombinatorika? mert egy 3. -kos kislány ezt csípőböl vágja én meg életemben nem hallottam róla Nem vagyok matek zseni, de ha most ilyen keményen tanulnak mi lesz az unokáimból? 10 évesen zsenik lesznek?

Figyelt kérdés

2013. jún. 20. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
A matematika azon területe ahol a halmaz elemeit valamilyen szabály alapján csoportosítjuk. ( kiválasztással, sorrendbe állítás stb). Az elemi kombinatorika műveletei a permutációk, kombinációk és variációk.
2013. jún. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


A matematikának egy olyan területe, ami lehetséges kiválasztások, sorrendek… számának meghatározásával foglalkozik.


Például komoly kombinatorikai problémák, hogy hányféle lehet a befutó egy lóversenyen, ha 7 ló indul, vagy hogy hányféleképpen öltözhetsz fel, ha van 3-féle cipőd, 8 szoknyád és 13 blúzod, vagy hányféleképpen mehetsz fel egy 15-fokú lépcsőn, ha egyszerre 1-et meg 2-őt tudsz lépni meg hasonlók.


Persze lehet ezeknél összetettebb és absztraktabb dolgokat is kérdezni kombinatorikából.


Amúgy ha 3.-os, akkor pont most 9-10 éves, nem?

2013. jún. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A matematikának az a területe, ahol a legjobban tudja használni az ember a tiszta logikát, és a legkevesebbet kell hozzá tanulni. Gyakorló magántanárként az a tapasztalatom, hogy egy nem matekos beállítottságú ember számára általában ez a legnehezebb része a matematikának. Én kifejezetten szeretem. Fogalmam sincs, hogy zsenik lesznek-e az unokáid 10 éves korukra, de ennek semmi köze a mostani tantervhez. Szerintem mi is foglalkoztunk ebben a korban kombinatórikával matekórákon, de nem neveztük néven.


Amúgy egyik fentebbi válaszolóra reagálva: Ha a kombinatórikát úgy közelítjük meg, hogy Permutáció, variáció, kombináció, az a legjobb módja, hogy igazán sose értsük meg. Az általános matekoktatás egyik legnagyobb hibája ez a módszer.

2013. jún. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Maximálisan egyetértek az előttem szóló magántanárral. Én is tanítottam már kombinatorikát, és bizony elég nehéz megértetni a hallgatókkal, hogy bár hasznos, ha tudnak alapesetket, amelyekről a permutáció és társai szólnak, de ezekkel a sémákkal gondolkodjanak.
2013. jún. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azaz NE ezekkel a sémákkal. Csak pont a lényeg maradt ki... :)
2013. jún. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!