Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha 7 féléves a képzésem, és...

Ha 7 féléves a képzésem, és csúszok egy évet, attól még folytathatom állami támogatottsággal?

Figyelt kérdés

12 félév támogatott, amíg tanul az ember. Az alapképzésem ebből 7 félév, de mivel csúszok egy évet, így 9. Egy leírásban azt találtam, hogy az utolsó két aktív félév kreditjeit számolják össze, és "ha nem szerezte meg legalább az ajánlott tantervben előírt kreditmennyiség ötven százalékát, tanulmányait a következő tanévben csak költségtérítéses képzésben folytathatja".


Magyarul: 30 kreditet kell teljesítenem egy évben, hogy ne tegyenek át(félévente az ajánlott 30 kredit, hogy a 7 félév végére kijöjjön a 210). Ezek szerint nekem a 8. 9. félévet fogják a végén összegezni? Hiába beleszámolták már a képzésembe a 8. félévet? (7.+8. a 3. évemben). Elég tudatlan vagyok, de hiába kerestem az egyetem honlapján azt a bizonyos dokumentumot, hogy 'A felsőoktatás finanszírozása', aminek elvileg fent kéne lennie, nem találtam meg, keresővel sem!


Szóval ha valaki tudja a választ, örülnék neki, ha felvilágosítana, ha már az egyetem nem teszi meg.


Köszönöm!



2013. jún. 23. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem fognak átsorolni nyugi..

Nyilván csak azokat a tárgyakat kell felvenned amik nem sikerültek..gondolom a ráépülések miatt tudod előre hogy 2 félévet csúszol..ha neked lenne igazad, akkor gondolj bele azt nem sorolnák át akinek egy vagon tárgya nincs meg..mert akkor kijönne a csúszós félévekbe a 15 kredit neki...dehogy...

2013. jún. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy kolitársam, aki nappalin támogatottként volt, nem kellett fizetnie. 8 évet járt a suliba, és végül nem végezte el, de nem is sorolták át. Perszhe lehet, hogy más oka is van, de egy félév alatt a végén már alig végzett el valamit. Folyton éjjel volt fenn, játszott, és nappal aludt.


A csúszás igazából csak időben hátrány, és főleg, ha fizetősön van az ember. Az eredményed szempontjából igazából mindegy, itt nincs ilyen, hogy "mit fognak szólni hogy..."


Én végigvittem a három és fél évet, és végül csúsztam a hosszúgyarkolattal egy hibás tanári hozzáállás miatt, amiben ráadásúl nem is volt döntési joga.


Csak a sikertelen tárgyakat kell újra felvenned, ami esetenként nem indul keresztfélévben. Ennyi hátránya van.


Szerencse, hogy Magyarországon így megy, Szlovákiában, amikor 7 évvel ezelőtt kimentünk szakmai útra, kiderült, hogy ott ha egy tantárgyat nem teljesítesz, akkor bukó az egész féléved. Nem tudom, hogy hogy, de ott, akkor így volt. Eléggé kemény lehetett.

2020. júl. 7. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Magyarul: 30 kreditet kell teljesítenem egy évben, hogy ne tegyenek át(félévente az ajánlott 30 kredit, hogy a 7 félév végére kijöjjön a 210)" - biztos, hogy egy évben kell 30 kredit? Nem egy félévben? Mert matematikailag csak így jön ki a 210 kredit.


Első év:

Első félév: 30 kredit

Második félév: 30 kredit


Összesen: 60 kredit teljesítve

---


Második év:

Első félév: 30 kredit

Második félév: 30 kredit


Összesen: 120 kredit teljesítve

---


Harmadik év:

Első félév: 30 kredit

Második félév: 30 kredit


Összesen: 180 kredit teljesítve

---


Negyedik év - általában hosszú szakmai gyakorlat

Egy félév: 30 kredit


Összesen így jön ki a 180+30 = 210 kredit, amit írtál.


Nekem is így volt. BA alapképzés.

2020. júl. 7. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ó.. elnéztem.

Amit levezettem az a teljes kredit, amit teljesteni kell, de Te azt részletezted, hogy legalább a fele kreditet teljesíteni kell ahhoz, hogy ne kerülj át fizetősre. Bocsi.

2020. júl. 7. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2. Kredites rendszer előtt itthon is így ment.
2023. aug. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!