Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz gépészmérnöki...

Mennyire nehéz gépészmérnöki szakon a matek?

Figyelt kérdés

Jó eséllyel szeptembertől erre a szakra fogok járni és érdekelne , hogy mennyire húzós az 1. év , főleg a matek érdekelne. Sok mindent hallottam már ismerősöktől is, meg olvastam róla , de még mindig nem igazán tudom elképzelni , hogy mennyire teljesíthető. Egyik ismerősöm pl. 1 évet csúszik most a matek miatt , de ő azt mondta , hogy ha többet tanult volna meg lehetett volna (pedig nem egy link emberről van szó) , vannak még ismerőseim , kb. hasonló képességekkel , köztük van olyan akinek meg lett , meg itt az oldalon is valaki utólag azt mondja , h nem volt vészes , akik matek szakra járnak , azok szerint vicc , valaki szerint maga a pokol. Egyszóval nem tudom hova tenni az egészet. Magamról annyit , hogy 19 éves vagyok , matekból és fizikából is középszintűztem , 5-ös lett mindkettő , meg idén szakmát szereztem , arra az esetre ha vmi gáz lenne az egyetemmel , bár remélem nem lesz. Deriválást , integrálást nem tanultunk középiskolában , de van egy könyvem (Obádovics matemamatika) ebbe azért belenézegettem a témákba , hogy legyen róla vmi fogalmam. Hát komolyabb példákat nem igazán tudnék megoldani , de legalább van fogalmam róla h mi micsoda meg mire jó , a semminél talán ez is több , most nyáron még tervezem még jobban beleásni magam. A kérdés az lenne , hogy mi a legfontosabb ennél a mateknál ? A szorgalom , gyakorlás , vagy a képességek. Pl. egy 3-as matekos ha sokat gyakorol , rendszeresen készül meg tudja csinálni vagy esélytelen ?


Köszönöm a válaszokat!



2013. jún. 29. 12:00
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%

Szerintem ez nagyon tanárfüggő is. Nem mindegy, hogy mennyire szigorú és milyen mélyen kéri számon az anyagot egy-egy zh-kor meg vizsgakor. Nálunk itt szegeden elég komoly a matek, sokan buknak belőle, én is most megyek harmadjára is vizsgázni, mert egyszerűen nem lesz meg soha. Pedig tanulok rá járok matektanárhoz is, gyakorlom, de mégsem (hozzáteszem gimiben emelt matekos voltam, és nem érzem hülyének magam, mert nálam sokkal IQ light-osabbak is vannak) :(. Nálunk pl az elméletet is kívülről kell fújni. Ha a számolást jól megcsinálod de az elméletet nem tudod, akkor ki sem javítja, áthúzza és 1-es, és ez oda-vissza igaz. A pontozás is szigorú. ÉS a számológép használatát felejtsd el!!! Nálunk nem engedi, vizsgán és zh-n sem.

Melyik egyetemre mész tovább?

2013. jún. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:

Szóval nem elriasztani akartalak a szaktól, de egy 3-as matekkal szerintem mindneféleképpen keress magadnak egy külön tanárt (lehetőleg olyat aki egyetemistákat is tanít), mert tuti, hogy lesz olyan amit se órán se a gyakorlaton nem fogsz tudni megérteni és jó ha van valaki aki akár egyszerűbb 'konyhanyelven' is el tudja neked mondani a lényeget. No meg javaslom a [link] alkalmazást, mert egy-egy integrálásnál vagy deriválásnál a Step-by-step-es módszer sokat ér, főleg Zh-kor vagy vizsgakor ha elakadnál feltéve ha letöltötted a telefonra a programot! :D

Remélem segítettem!

2013. jún. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Úgy látom nem olvastad el rendesen , de mindegy. Nem 3-as voltam matekból , az csak példaként írtam. És te hányas voltál matekból középsuliban , érettségid milyen lett ? Mert oké , hogy emelt matekos voltál , de ez szerintem nem minden. Pl. egyik haverom gimnáziumba ment német tagozatra , és mégis hamarabb lett nyelvvizsgám mint neki , pedig én szakközépbe jártam :D

Egyébként , ha olyan szigorú , akkor , mégis , hogy lehet lepuskázni az egészet ? :D

Egyébként Miskolcra mennék tovább , bár sztem a matek az matek mindenhol..

2013. jún. 29. 15:23
 4/16 anonim ***** válasza:
Nalunk BME-n nem veszes a matek, ha emeltes voltal kozepsuliban, persze a legfontosabb a folyamatos gyakorlas, mert nagyon konnyu lemaradni, es az a vicc, hogy foleg akkor komnyu lemaradni, ha emeltes voltal kozepsuliban. Velem is ez volt, elso felevben ugye hatarertekszamitas volt, meg derivalas es integralas, ami a kozepsulis utolso evi emelt matekban nagyjabol benne van, ezert egyetemen csak picit felfrissitettem, de igazabol komolyabb tanulas meg gyakorlas nelkul ment. Ettol ellustultam, es masodik felevben ugy megvagtak matekbol, ahogy kell, es mivel kiestem a gyakorlatbol, visszamaszni is nehezebb volt, mintha addig is folyamatosan keszultem volna.
2013. jún. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ez is érdekes amit írsz , én nem jártam emelt matekra , tehát ennél fogva nem is tanultam ezeket iskolában. Ezek szerint sokat számít a szorgalom. Hát az annyiból talán jó , hogy volt osztálytársaim közül volt olyan aki kb. nulla tanulással végig 5-ös volt matekból , én meg tanulással erős 4-es , de az érettségink meg ugyanannyi százalék lett. Annyi h ő mondom belesz**t az egészbe én meg folyamatosan készültem. Tehát az adottság sem minden , ha lusta az ember mint a dög. Csak azt még mindig nem tudom , hogy ennél a fajta mateknál , lehet-e szorgalommal pótolni az adottságot. Egyáltalán mi kell hozzá ? tanulás,gyakorlás,logika,képesség ? Ahogy így belenéztem a deriválásba meg integrálásba , az tűnt fel h van egy csomó szabály , amik kellenek hozzá. Ezeken kívül kell még valami , vagy csak azokat kell nagyon vágni hozzá ?
2013. jún. 30. 12:27
 6/16 anonim ***** válasza:
Összevetve más egyetemekkel, főiskolákkal, a BME gépészmérnök karon elég nehéz matek van. Kb. ott kezdődik, ahol egy gazdasági fősulis matek végetér. Ha ilyen helyre mentél, akkor gondolom, megvannak a középiskolás alapok. Anélkül szívás lesz. Arról, hogy egy 3-as matekosnak mik az esélyei, nem tudok mit mondani. Ha művészlélek, és idegen számára a matematika, akkor furcsa, hogy odakerült. Ha viszont egyszerűen csak link volt, akkor keményen össze kell szednie magát. Ez szerintem nagyjából rendben is van. Egy gazdasági fősulin a matek szimplán szórótantárgy (bár jóval alacsonyabbak a követelmények). Egy gépészmérnöktől viszont tényleg elvárható, hogy értsen a matematikához. Úgyhogy nosza, ess neki keményen. Tanulj évközben, ne maradj le az előadótól, és ha nagyon nem érzed magad biztonságban, fogadj magántanárt. Heti egyszer két óra még simán vállalható.
2013. jún. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hát ha vmit az erősségeim közé sorolnék , az a szorgalmam , céltudatosságom , majd meglátjuk mire elég. A középiskolában úgy érzem elég biztos tudást sikerült szereznem , a középszintű követelményből , jó volt a tanárom is , azzal nem lenne szabad gondnak lennie. Az új anyagra meg már tényleg kíváncsi vagyok. Egyébként egy elég erős műszaki szakközépbe jártam , és végig jó eredményeim voltak , meg mellé szakmám is van , tehát nem én vagyok az , aki szabadbölcsész helyett megy erre a szakra :) Egyébként még mindig nem tudom elképzelni , milyen lesz , de szerintem majd erre már csak szeptemberben kerül sor , mert mindenki mást ír :D A magántanár pedig jó ötlet , én is gondoltam rá , ha szükséges nem fogom rá sajnálni a pénz.
2013. júl. 1. 10:39
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon helyesen tetted, hogy szakmát szereztél, legalább van egy kis rálátásod a műszaki világra.


Ami a gépészmérnöki matematikát illeti, valóban sokak elbuknak rajta. Ennek elsődleges oka a szorgalomhiányban és a nem megfelelő alapismeretek mivoltában keresendő.


A szorgalom és az önálló tanulás rendkívül fontos! Ha szorgalmas vagy, akkor nyert ügyed van és könnyen veszed majd az akadályokat.


A gépészmérnöki matematikában legeslegfontosabb a gyakorlati alkalmazásokat előtérbe helyezni, és a matematika műszaki alkalmazásait egyre nagyobb szinten megismerni.


Első félévben fő témaköreitek lesznek: Deriválás, integrálás, numerikus módszerek.

Célszerű még a félév előtt ezek alapjaival megismerkedned.


Ehhez legjobb segédanyagok: A bólyai könyvsorozat két tagja:

Bárczy Barnabás: Differenciálszámítás; Integrálszámítás;


De ebből is inkább az integrálás, ami lényegesen fontos, hiszen a további félévekben a műszaki tantárgyakhoz, pl. fizika, szilárdságtan is kelleni fog.

Ez a két könyv azért is jó, mert minimális elmélet mellett, a számolások elsajátítását tűzi ki célul.


Az Obádovics féle könyvek is nagyon jók, pl. "Felsőbb matematikai feladatgyűjtemény" - gondolom ez van meg neked is.

Na, ha az abban lévő integrálos példákat megoldod, akkor már tudod az integrálás alapjait.

2013. júl. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Villanykörte , nagyon köszönöm a válaszodat ! Igazából a műszaki dolgok a mindenem , és szeretném magas szinten művelni ezeket a dolgokat , átlátni , egyben látni minél jobban ezeket a dolgokat. Úgy érzem középiskolában elég stabil tudásra sikerült szert tennem ezen a területen , és bár kicsit bizonytalan vagyok , hogy milyen lesz , de úgy érzem készen állok egy új szintre kerülni ezen a területen.

Egyébként igen , a Felsőbb matematika c. könyv van meg , még most nyáron igyekszem jól átnézni a főbb témaköröket.

2013. júl. 3. 22:01
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó elgondolásaid vannak a tanulással kapcsolatban.

Bár én nem vagyok, voltam egyetemista, de láttam, hogy fiam mennyit kínlódott az első két évben a matekkal.

Első két ZH-ja 5-ös lett, és úgy gondolta, ez a tudás elég.

Év végén szépen meg is vágták, és ekkor ébredt rá, hogy az a tudás, amit hozott magával, nem elég a BME-es matekhoz.

Integrálás, deriválás, mátrix tanulmányozása, gyakorlások, ezzel ment el az egész nyár.


"tanulás,gyakorlás,logika,képesség ? " és rengeteg szorgalom.

Ha ez megvan nálad, bátran kezdj bele.

Szerintem ehhez kell egy reál beállítottság. Én biztos, hogy nem tudnám ezeket megtanulni, humán beállítottságú vagyok.

Sokkal jobban érdekel a magyar nyelvtan, sokkal jobban leköt egy szép vers olvasása, mint a matematika.

Azért szerintem egy 3-as matekos nem biztos, hogy ezeket az akadályokat simán vinné.

Volt olyan osztálytársa fiamnak, aki az ötödik félévben is még a Matek I-gyel kínlódott, egyszerűen nem tudta megcsinálni úgy, hogy a tanár elfogadta volna.


Fogadd meg Villanykörte tanácsát, gyakorolj, ha a szorgalmad megvan hozzá. Könyvtárból is hozhatsz ki anyagokat, amiket áttanulmányozhatsz, hogy ne legyen teljesen ismeretlen számodra ez a fajta matek.


Mellesleg megjegyzem, fiam most van éppen egy állásinterjún, nagyon drukkolok neki, hogy végre sikerüljön neki munkát találnia. /gépészmérnök/.

2013. júl. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!