Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha az érettségiből egy vagy...

Ha az érettségiből egy vagy két tantárgy nincs meg, akkor elévül e?

Figyelt kérdés
Arra gondolok jelen esetben, hogy x ember ha 18 évesen leérettségizett, de nincs meg a magyar, azóta meg el tellt 10 év, akkor az elévül, vagy ha most beiratkozna, akkor csak magyarból kéne vizsgázzon, vagy az összesből?

2013. jún. 30. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Először is, amíg nincs meg az összes kötelező és egy választott tárgy, addig nem érettségizett le, csak elkezdett érettségizgetni. Leérettségizni annyi, mint érettségi bizonyítványt szerezni. Másodszor pedig nem évül el, csak abból kell vizsgázni, ami még nincs meg. Harmadszor pedig nem kell beiratkozni sehova, csak jelentkezni érettségire és felkészülni rá.
2013. jún. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De 10 év elteltével is?:S nem változott annyit a rendszer, h az új szerint kell vizsgázni?S pedig én azt hittem, így sztem bizonyítvánványa sincs, nincs sehol ennyi idő után a papírja nem? :S
2013. júl. 1. 07:58
 3/4 anonim ***** válasza:
A nem évül el az azt jelenti, hogy nem évül el, természetesen 10 év után sem. Papírja van, mert ha egy tárgyból bukott, akkor kapott egy törzslapkivonatot, amely a korábbi eredményeit tanúsítja. Ez nem csak tíz, de több tíz évvel ezelőtt is így volt. Azzal a törzslapkivonattal kell jelentkezni. Ha elhagytad, akkor a volt iskoládban kell újat kérni.
2013. júl. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De természetesen a hiányzó tantárgyból a mai rendszerből és a mai követelmények szerint kell vizsgázni.
2013. júl. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!