Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon félek a szakdolgozatom...

Nagyon félek a szakdolgozatom védésétől, prezentálásától. Hogyan tudnám elérni, hogy ne izguljak ennyire?

Figyelt kérdés
Sosem szerettem kiállni és előadni, mindig is izgulós típus voltam, de most, hogy bizottság előtt kell majd előadnom a munkámat még inkább félek. Ha nagyon izgulok általában elkezdek hadarni, elcsuklik a hangom, majd összevissza kezdek beszélni, ne adj isten kiszaladok a teremből (bár erre még nem volt példa, de láttam már ilyet). Eddig ezt úgy oldottam meg, hogy mindig több szöveget írtam a diákra (mint kellett volna), és ha nagyon rosszá vált a helyzet, elkezdtem onnan felolvasni. Most is hasonlóktól tartok és ugye mivel a ppt-re csak emlékeztetőszavakat,diagramokat volt célszerű felírni, most csak azokat írtam, viszont nagyon félek, hogy a fent említett "tünetek" mellett még elfelejtem, hogy mit is akarok mondani. Kérlek segítsetek, hogyan küzdhetném ezt le? Utálom, hogy ilyen vagyok, a legtöbb ember egyszerűen kiáll és előadja a mondanivalóját, nekem mégis nehezemre esik, pedig az évek alatt jó párszor kellett prezentálni, de a helyzet nem igazán javult. :(
2013. júl. 1. 01:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld el soxor. Mond végig hangosan
2013. júl. 1. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Fogd fel úgy, mint egy alkalmat arra, hogy beszélhess a munkádról.

Amúgy meg a bizottság sem fog megenni reggelire. Nem az a céljuk, hogy mindenáron megvágjanak:)

Én múlt héten védtem, és így utólag visszatekintve semmi vészes nem volt benne. Sok bizottsági tagon látszott, hogy csak azért kérdez bele, hogy kérdezzen valamit, de amúgy sok baja nincs a tervvel. Mások meg nem értettek valamit, arra rákérdeztek, de miután elmagyaráztam nekik, megnyugodtak.


Jó, persze, voltak jogos kritikák is, meg tényleges hibák, hiányosságok a tervben, de semmi komoly amiért megvágnának. A lényeg, hogy ha elkezdenek kérdezgetni, hogy mi miért, akkor sem kell rögtön megijedni.


A prezentáció alatt meg pláne nem. Ha esetleg valamit kifelejtesz, de menet közben rájössz, azt még mindig bele lehet csempészni a mondanivalóba.

2013. júl. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Ha addig eljutottál, nincs mitől félned! A védésen már nem buktatnak!
2013. júl. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő szavakat! Olyan lassan haladt az egész vizsga és a védés, hogy már nem is azon izgultam, hogy hogyan adom elő, hanem azon, hogy mikor kerülök már sorra. Nagyon aranyos volt a vizsgabizottság, egyáltalán nem izgultam, minden eszembe jutott szerencsére!! :)
2013. júl. 2. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!