Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Környezetmérnöki vagy élelmisz...

Környezetmérnöki vagy élelmiszermérnöki?

Figyelt kérdés
A kettő között gondolkozok, véleményekre lennék kíváncsi, melyik előnyösebb elhelyezkedés, fizetés szempontjából, melyiket mennyire nehéz elvégezni, melyiket ajánlanátok inkább.:)
2013. júl. 3. 20:37
 1/5 anonim válasza:
Azt nem tudom, hogy melyik a jobb, de az élelmiszermérnökiről tudok mesélni :) Most leszek másodéves ezen a szakon, és eddig úgy néz ki, hogy el lehet vele helyezkedni. Legfőképpen a húsiparban, mert azt kevesebben választják. A fizu nyilván sok mindentől függ, szóval erről sokat nem tudok... A nehézsége... Hát, nem a legkönnyebb szak, az fix. Kémia, biokkémia, matek, fizika, gépészet, mikrobiológia...nehezek, de teljesíthetőek. Amúgy meg tök érdekes, jó tudni a "kulisszatitkokat" :D Jó is szak, én bátran merem ajánlani :)
2013. júl. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyértelműen élelmiszermérnök.

Elsőéves környezetmérnök hallgató vagyok. Semmi jót nem tudok írni a szakomról. Eddig száraz volt, mert mindenféle alapozó tárgyat kellett túlélni. De nem ez a probléma...

Biztosan nem lehet ezzel elhelyezkedni. Mindenről tanulsz de semmihez se értesz típusú szak ez sajnos. A végzettek mind kiábrándulnak az egészből, értelmét nem látják a szaknak.

Ráadásul sok helyen töltelékszak a karokon. A tanárok nem elég felkészültek, a képzés nem elég összeszedett.


Ha ide jössz, akkor elhivatottá válsz a környezetvédelem iránt, fontosnak fogod tartani, és ebben akarsz majd dolgozni. De sajnos ilyen végzettséggel erre esély sincsen.


Élelmiszermérnöki, egyértelműen.

2013. júl. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat:)
2013. júl. 3. 21:09
 4/5 anonim ***** válasza:
92%

Nehogy környezetmérnökire menj.

Én már végeztem, semmi értelme nem volt, minimálbéres irodai dolgozó lettem.

2013. júl. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolót mégis ki pontozta le és miért???
2013. okt. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!