Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valaki megbukott földrajz...

Ha valaki megbukott földrajz érettségin, akkor nem mehet egyetemre, ugye?

Figyelt kérdés

Egy lánynak nem sikerült a földrajz, amúgy az nem kell neki tovább tanuláshoz, de akkor sem mehet tovább tanulni így sehova főiskolára/egyetemre, ugye?

Közben ő pedig még most is irkálja h hova jelentkezett


2013. júl. 7. 14:45
1 2
 1/12 reptoid ***** válasza:
45%
Ha megbukott egy tárgyból, nem kapott érettségi bizit. Anélkül pedig nem lehet egyetemre jelentkezni.
2013. júl. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez elég gáz sztem.. mármint h meg se szólalt és bukta az egész felvételit is, de tök vidám
2013. júl. 7. 14:55
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Persze, hogy nem, hisz akkor nincs érettségije, csak középiskolai végzettsége.
2013. júl. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha mondjuk, úgy érettségizett, hogy 4 kötelező + 1 választott + a földrajz és a 4 kötelező + a választott sikerült neki, de a földrajz nem, akkor mehet egyetemre.
2013. júl. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
csak 1 választottja volt
2013. júl. 7. 15:10
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem csinált meg korábban előhozottan egy másikat? Mert én is úgy csináltam, így a rendes érettségin csak 5-ből kellett
2013. júl. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 reptoid ***** válasza:
0%

Tökmindegy, hogy hányból kellett, hányból volt neki korábbról valami eredménye, amit akár beszámítatthat. Érettségi bizonyítványba egyes nem kerülhet, tehát ha megbukott földrajzból, akkor bizony nem kap bizit. Ami nélkül nem lehet menni a felsőoktatásba.

Nem az számít, hogy hány érettségije van, hanem maga a kék fedeles bizonyítvány a követelmény.

2013. júl. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
17:19 elég rosszul tudod
2013. júl. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ha 2 választottból csak az egyiken bukott volna, akkor megkapta volna a bizit.
2013. júl. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Miért olyan tantárgyat választott, amit nem tudott 25%-ra megcsinálni? Miért nem ment akkor valami másból?

Mellesleg számomra még mindig érthetetlen, hogy nem lehet akármelyik érettségi tárgyból középszinten 25%-ot összevakarni. 4 év alatt semmit nem tanultam, a szóbelire átolvastam egyszer a tételeket, és 60% alatt nem lett egy érettségim sem. Még az sem, amire egyébként nem lesz szükségem a továbbtanulásnál.

2013. júl. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!