Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Előre szeretnék tanulni 7....

Előre szeretnék tanulni 7. osztályra, hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés
Mondanátok olyan verseket amiket irodalomból meg kellett tanulni? Milyen nehézségeitek voltak? Hogy éltétek meg ezt az évet? Köszönöm a válaszokat!

2013. júl. 7. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Borzalmas volt.


El ne hidd. Ettől sokkal rosszabb lesz még.

2013. júl. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A kötelezőket elolvastad már? :)

Egyébként tanárfüggő, hogy kinél milyen verseket kell megtanulni. Valamelyik tanár marha sokat követel, valaki alig.


Nekem ezek biztos voltak. (közöttük volt amit gimiben is meg kellett tanulni még 1x)


Csokonai Vitéz Mihály: A Reményhez

Janus Pannonius: Pannonia dicsérete

Kölcsey Ferenc: Himnusz

Vörösmarty Mihály: Szózat

Kölcsey Ferenc: Huszt

Petőfi Sándor: Szeptember végén

Radnóti Miklós: Nem tudhatom...


Ezekből szerintem csak részlet kellett:


Petőfi Sándor: Az alföld (utolsó pár versszak)

Petőfi Sándor: Egy gondolat bánt engemet (első fele)


Meg ha jól emlékszem a Jókai Mór: A kőszívű ember fiaiból is kellett valami rövid részlet.

Na, biztos, hogy valamit kihagytam, de már rég voltam 7. osztályos, szóval bocsi.

De nehogy túlzásba vidd a tanulást, a nyár a pihenésről szóljon inkább. :)

2013. júl. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

Az Egri Csillagokat kellett most olvasnunk, de míg kb minden 6.osztályos régen kielemezte a könyvet, mi még csak olvasni is alig kezdtük el..szóval nem erre koncentrálok :)

2013. júl. 7. 20:27
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

Voltak még népmondák, népdalok.

Meg a "Toldi" Aranytól

2013. júl. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!