Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha végeztem a főiskolával,...

Ha végeztem a főiskolával, akkor a TB-t mikortól kell fizetnem?

Figyelt kérdés
A diákigazolvány érvényességéig (okt 31.), vagy a tanulói jogviszony megszűnéséig (június 30.) ?

2013. júl. 8. 14:48
 1/7 A kérdező kommentje:
A kifejtésben kicsit nem a fő kérdésre írtam kérdést. Szóval a diákigazolvány érvényességének végétől (okt 31.), vagy pedig a tanulói jogviszony megszűnésétől(azt hiszem június 30.) kell fizetni a TB-t?
2013. júl. 8. 14:51
 2/7 anonim ***** válasza:
A TB megszűnt, úgyhogy nem kell fizetned semmit.
2013. júl. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Miért szűnt volna meg? Van TB.
2013. júl. 8. 15:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Jelentkezz be munkanélkülire.

Lehet ott egy darabig fizetik a TB-t

2013. júl. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nincs már TB, az alaptörvényből ki lett véve.

Tessék:


[link]

2013. júl. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jó most akkor nevezzük szociális hozzájárulási adónak. Igaz adóról van szó és nem járulékról, de funkcióját tekintve elvileg ugyan az lenne a dolog. És egyébként még mindenki TB-nek hívja. Amúgy meg nem ez volt a kérdés.
2013. júl. 10. 14:04
 7/7 anonim ***** válasza:
A diákigazolvány lejárta után 45 napig, vagyis december 15ig passzívan jogosult vagy tb-re (legalábbis mikor én 2 éve végeztem, még így volt), december 165tól kell fizetned. Jelentkezhetsz munkanélkülinek, azt hiszem, kap a munkáltató kedvezményt, ha regisztrált munkanélkülit vesz fel, de a munkaügyi központ nem fizeti a tb-det. Esetleg az önkormányzat, ezt néhány éve szigorították, mikor én anno kérdeztem, azt mondták, valami 28 ezer alatt kell lenni az egy főre jutónak, akkor fizetik csak.
2013. júl. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!