Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákhitelnél havonta 50ezer...

Diákhitelnél havonta 50ezer ft-nál többet igényelhetek?

Figyelt kérdés

2013. júl. 9. 02:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Jogi egyetem mellett is lehet dolgozni!!! Igaz, első évben azért húzós, mert viszonylag sok szeminárium van, amire be kell járni, nekem egy héten 2 nap volt reggel 8-tól este 8-ig órám, mégis megoldottam és dolgoztam legalább 2 teljes napot hetente, ha máskor nem tudtam, akkor hétvégente. Másod-harmadévtől már kevesebb a szeminárium, könnyebben meg lehet oldani a melót.

Ösztöndíj nagyon alacsony, szoctámra nem feltétlen lehet alapozni, de ezekből is összejöhet 20-30 ezer, főleg, ha nem az Eltére mész.


Őszintén, én csak akkor merném bevállalni az önköltséges képzést, ha nagyon biztosnak érezném azt, hogy 2 félév után áttesznek támogatottra. Ráadásul a legtöbb embernek nem elég az 5 év, hanem minimum 6 év alatt végzik el az egyetemet. Ez persze nehéz, mert nagyon sok tényezőtől függ, hogy ki hogyan tud teljesíteni az egyetemen.

Én nem lebeszélni akarlak, de azt látom, hogy az évfolyamtársaim, ismerőseim közül, akik fizették félévente a 240 ezres tandíjat, esetleg 6 vagy több évig, most sokan nagy szarban vannak, mert a diákhitel mellett többüknek még más hitelt is fel kellett venniük, hogy boldoguljanak, és eléggé tud fájni, ha a jogászi 70-80 ezres nettó fizetésedből alapból levonnak 20-25 ezret.

2013. júl. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
látszik,hogy nem olvastad amit írtam lent! már nincsen állami hely!!!
2013. júl. 9. 16:13
 13/13 anonim ***** válasza:

A kérdésed a lehetetlen kategóriába sorolandó..

Szóval az 50 ezer havonta amiből megélni és kifizetni a tandíjat nem lehet, többet nem kaphatsz.

Dolgozni nem tudsz mellette..

Ezek szerint a családod sem tud segíteni..

Állami támogatott hely nincs a szakodon..legalábbis 2012-ben kezdettek között..csak ELTE és Pázmányon van 50-50 hely, a többiek fizetősök.

Eddig miből fizetted?

Mert fizetős szakra járni családi támogatás nélkül nem lehet, csak diákmunka mellett hitellel vegyítve.

Menjél át levelezőre..és keress munkát..akkor nem kell minden nap egyetemen lenned..tanulnod ugyan akkor is kell sokat, de van időd megkeresni a rávalót..

Más megoldásod nincs..

2013. júl. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!