Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit ajánlotok, szerintetek mi...

Mit ajánlotok, szerintetek mi legyek, ha felnövök?

Figyelt kérdés

Nagyon jól tudom, hogy ezt az embernek magának kell eldöntenie. Magának kell megtalálnia mi érdekli, mi vonzza, mi az amiben jó, mégis kíváncsi vagyok a képességeim alapján mi felé érdemes mozognom. 17 éves lány vagyok, nem mondom, hogy életcélok nélkül. Talán kicsit hamar feladom a dolgokat kellő támogatás nélkül, de ha valami igazán érdekel, érdekes azért hajlandó vagyok tanulni. Jelenleg sima gimnáziumban tanulok 4,5-4,8-as átlaggal. Erősségeim inkább a humán tárgyak mindenképpen.Kisebb koromban állatorvos akartam lenni mint sok gyerek, aztán mikor elkezdte az emelt biológiát elriadtam tőle. De az állatokkal foglalkozás ötletét még mindig nem vetettem el teljesen, bár egyre inkább az emberi dolgok vonzzanak. Ezért fogalmazódott meg bennem szép lassan, hogy pszichológus leszek...bár ez még mindig vonzz, így hogy jobban utána olvastam, se az az irdatlan magolási készségem nincs meg amit elvárnak se a későbbiekben a jó anyagi hátterem. Legalábbis annyira nem jó hogy 100 ezreket esetleg milliókat fizessek ki további önképzésre, pszichológusra. És talán nem is elég az egészhez a belém szorult empátia, megértés és segítőkészség, mert kissé csendes vagyok ismeretlen körökben.

Jó az írói képességem, jól fogalmazok és írok is rendszeresen verseket/ történeteket, kisebb regényeket, amikről rendszerint pozitív visszajelzéseket kapok. Az írás mellett rajzolok, főképp portrékat, és sokan kérdezgetik, hogy miért nem akarok a rajzolással foglalkozni, miért nem művészeti irányba mozgok. A zenei érzékem is jó. Nem is tudnék nélküle élni. 7 évig tanultam is zenélni, énekelni most pedig ilyen hobbi szinten önmagam fejlesztgetem:)

Talán, ami az emberi dolgoknál, viselkedéseknél, pszichológiánál is jobban vonz, az ázsia, japán, korea, kína kultúrája, zeneipara, gazdasága, vallása. Ezek a lélekvándorlásos, meditációs, körforgásos, harmóniás és lelki dolgok. Nagyon szép és érdekes szerintem. Ezért gondolkodtam a nyelvtanuláson is, de elég költséges és nem a legjobb a nyelvérzékem:/

Bocsánat a hosszú regényért, és köszönöm, aki végig olvassa és esetleg tudna nekem ajánlani valamit!



2013. júl. 12. 12:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Itt a gond az sajnos hogy manapság célszerű olyan pályát választani amire igény van és találsz is vele állást.

Nem egy ismerősöm van akik az iskolámba tovább maradtak tanulni egy informatikai szakmát és a 15 emberből 4 ember talált munkát a végzettségével, a többiek munkanélküliek párna pedig gyárba dolgoznak, vagy árufeltöltőnek. Én autószerelőnek mentem érettségi után, levizsgáztam vele és munkát is kaptam ahol gyakorlaton voltam. A barátnőm kutyakozmetikát tanult, és nyitott is egyet amit egy másik vállalkozóval visznek ketten nem messze innen felváltva dolgoznak, van forgalmuk, bevételük elvannak, és szeretik is csinálni mert imádják az állatokat.

Te mondtad hogy szereted az állatokat akkor te is gondolkozhatsz ilyen téren álláskeresés ügyben. Esetleg mehetsz állat kereskedésbe is vagy nyithatsz is, bár nem tudom hogy ahhoz milyen iskola kell.

Ha tudsz rajzolni, abba is elmehetsz, szerintem tanulj meg a számítógépen is rajzolgatni grafikai programokkal mert grafikusnak is elmehetsz. Igaz nem olyan keresett egy szakma de ha valaki felfedez akkor bekerülhetsz egy helyre igaz hogy minimális pénzekért de onnan feljebb is lehet ám lépni. Vagy ha jó vagy matekból és fizikából akkor elmehetsz mérnöknek is, vagy tervezőnek.

Képességeid alapján elég széles a skála de mindenképp célszerű olyanba gondolkodni amire igény is van a környékeden. Ha esetleg máshová költöznél vagy külföldre akkor azért jóval több a választási lehetőséged.

2013. júl. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!