Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megérné még gépészmérnöknek...

Megérné még gépészmérnöknek tanulni?

Figyelt kérdés

Jó vagyok matekból és fizikából, és igazából érdekelnek a gépek, és gyárak. Valahol Pesten BME, vagy Óbudaira szeretnék menni gépészmérnöknek. Hallottam hogy pár évvel ezelőtt hiányszakmának számított... De gondolom akkor emiatt sokan tanultak gépésznek, és így már lehet hogy nem lesz túl sok állás mondjuk 5 év múlva..

Szerintetek megérné még gépészmérnöknek tanulni? Lesz vele állásom? Vagy inkább keressek mást?


2013. júl. 14. 20:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Németországban hatalmas hiányszakma. Egy ismerősöm egy kisvárosban keres havi 3500 eurót, ami laza egy millió, úgy, hogy fizetik a lakást, ami maximum 600euró, és öt embernek a kajája kb havi 400 euróból megvan.
2013. júl. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És Magyarországon? :)
2013. júl. 14. 21:11
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
Hát ezt előre nem lehet megmondani. Jelenleg el lehet vele helyezkedni, de 5 év múlva már lehet, hogy tucatszakma lesz. Általában a magyar felsőoktatásra jellemző, hogy átesik a ló túloldalára. Lásd jogászképzés, bölcsészképzés, logisztikusképzés, kommunikációs szakemberképzés. Valószínű, hogy a gépészmérnöknek is ez lesz a sorsa, hiszen évről évre ez vezet a felvételizők körében, de nem tudni mikor telítődik a piac. Németországban sem hiányszakma, csak ez terjedt el a köztudatban.
2013. júl. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha megcsinálod a mesterképzést 100% hogy lesz munkád öt év múlva is.
2013. júl. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha megcsinálod a mesterképzést és jó vagy a szakmában, akkor lesz munkád, különben nem.
2013. júl. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Csatlakoznék a többiekhez: végezd el úgy az egyetemet, hogy tudást is szerezz, szerezz ajánlásokat a gyakorlati helyedről és beszélj angolul és németül minimum középfokon és biztos, jól fizető állásod lesz. Ha érdekel és úgy érzed, szeretnéd ezt csinálni, akkor ne foglalkozz azzal, mi lesz öt év múlva. Egyrészt senki nem tudja megjósolni, másrészt a _képzett_ _szakemberekre_ mindig szükség lesz.
2013. júl. 15. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Gépész most tényleg nagyon felkapott lett és egyre többen végzik el, eléggé kifutóban van az egész....én azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy hamarosan a jogász és orvos lesz a hiányszakma, de ha reál beállítottságú vagy akkor mindenképp mérnöki karra menj.

Én mindenhonnan azt hallom, hogy aminek jövője van az a villamosmérnöki és az informatika.

Infóval hatalmasat lehet kaszálni, bár az nem az én világom, de biztos van olyan aki szereti. A villamosmérnöki az szerintem érdekes szakma, könnyű vele elhelyezkedni és tisztességesen megfizetik.

De amiben nagyon nagy jövő van az a képzés most fog nemsokára bejönni Magyarországra, valami nanotechnológiával kapcsolatos mérnök, nem tudom sajnos pontosan a nevét...google a barátod, nézz utána hátha találsz erről valami hasznosat! :)

2013. júl. 15. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Még annyival kiegészíteném azt amiért kicsit a gépész ellen szóltam az az, hogy 2 most januárban végzett ismerősöm fél év alatt nem tudott elhelyezkedni gépészmérnök diplomával, most elkeseredettségükben ők is beadták msc-re hátha...:)

2 év elmegy vele, de nem nagyon ad több tudást mint amit bsc-n szereztél, viszont lesz plusz 1 papírod...

2013. júl. 15. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én ismerősöm és gépészmérnökként végzett. Nem ért nagyon hozzá, ezért beadta msc-re. AZ nem tudom mit ad neki majd, de ha nem foglalkoztatja az, amit csinál, úgy biztos, hogy nem lesz álommelós és csak nyűg lesz, hogy ezzel kell foglalkoznia egész életében. Azt a szakmát válaszd, ami valóban érdekel, vagy legalább egy kicsit látsz benne számodra érdekességet. Különben nagyon fogod utálni az életed.
2013. júl. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az hogy sokan kezdik el , nem jelenti azt , hogy sokan is fejezik be , és aki befejezi az sem jelenti még azt feltétlenül , hogy eladható tudása van. Gépek mindig lesznek , karbantartani , tervezni mindig kellesz. Szerintem ez nem említhető egy lapon egy kommunikációs diplomával. Szerintem ha érdekel mindenképp vágj bele , én is ezt teszem.


Üdv

2013. júl. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!