Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » E-felvin kiírták a pontomat,...

E-felvin kiírták a pontomat, de két ponttal kevesebb, mint amit előzőleg számoltam a felvi kalkulátorral. Miért?

Figyelt kérdés
E-felvin ki van írva a pontom, és részletesen le van írva, hogy mire mennyi pontot kaptam. Az itt szereplő adatokat visszaírtam most a kalkulátorba, tehát ugyanazon 11-12. évvégi jegyeket, az érettségis tantárgyak százalékát, nyelvvizsgát, mindent amit kér a pontszámláló. A most kiírt pontom mellett azt írja az e-felvin, hogy "Pontszámítás indoka: Érettségi pont kétszerezésével", azonban a felvi kalkulátor meg ezt írja: "A számodra kedvezőbb számítási mód: Tanulmányi pont + érettségi pont + többletpontok". Összevetettem a kettőt, és észrevettem, hogy az e-felvin a tanulmányi pontom kettő ponttal kevesebb, mint kalkulátorral, pedig ugyanazon eredményeket írtam be. Egyébként mind a négy orvosit megjelöltem, semmi mást. Ez valami hiba lehet, vagy pedig én nézek el valamit? Lehet az a baj, hogy tavaly közép kémiát és emelt bioszt csináltam, most pedig mindkettőt emelt szinten, tehét kémiából szintemelőztem, bioszból meg újra emelteztem, és mindkettőből csak tanúsítványt kaptam? Meg az érettségi átlagnál csak 5 tantárgy szerepel, a biosz nem, ráadásul a középszintű kémia ott az egyik tárgyam, amit még tavaly írtam, de az ide emelt szinten sokkal jobb lett. Pedig minden egyes dokumentumot feltöltöttem, nem hiányzik semmi, fel van dolgozva az összes. Tök nem értem...

2013. júl. 15. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem már találkoztunk másik kérdésnél, nekem is elcsesztek valamit. Felhívtam őket, meglátjuk mi lesz. Holnap azonnal hívd fel őket, ahogy lehet, ne várjál! Legrosszabb esetben kiderül, hogy Te tévedtél, de ha nálad is ők bénáztak, akkor az időben derüljön ki. Nekem nem kizárt, hogy ugrott az egész felvételim, mert elkavarták a dokumentumaim...
2013. júl. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy másik kérdés kapcsán találkoztam ezzel. Ott azt írták, hogy az érettségi átlagba a bizonyítványban szereplő eredmények számítanak, a tanúsítványban lévők nem. Azaz hiába írtál új érettségit, az átlagba akkor is a régi számít.

De nem tudom igaz-e, fel kell hívni őket és megkérdezni.

Hány pontod van a felvi szerint?

2013. júl. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igaz, mert nekem ezért lett eggyel több pontom mert én is az új érettségikkel számoltam és nem a régivel, szóval tuti így van.
2013. júl. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez sajna tuti így van, nekem ugyanez volt a gondom, hogy kétszer olyan jó matekot írtam idén, fellebbeztem, és elutasították, mert a bizonyítványban lévőt nézik - az érettségi pontoknál viszont már az újat, ott figyelembe vehetik. Viszont cserébe kitöröltek 40 pluszpontot, amire ezer százalék, hogy jogosult vagyok (már felvételiztem egyszer, egyetemre járok most, és minden félévben kell ez a papír), szóval én holnap személyesen bemegyek inkább.
2013. júl. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!