Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok annak a 16...

Mit gondoltok annak a 16 szaknak az államilag támogatott ponthatára fog lejjebb menni?

Figyelt kérdés

Tudjátok, van (ha jól emlékszek) egy 10%-os kvóta. Ha nem érik el annyian ezeket a kiszabott ponthatárokat, elvileg lehetőség van rá, hogy lejjebb vigyék. Mit gondoltok van erre esély? Kinek, hogyan sikerült az érettségi?

Személy szerint én a 443 pontommal nem sokkal maradok el a 465-ös kiszabottól. Elég idegesítő...



2013. júl. 17. 07:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy fog lentebb menni, de nem 22 pontot, hanem kb 3-at. Tegyél le arról, különben csak csalódni fogsz. Remélem megjelöltél utána mást is, mert ennyi ponttal bizony válogathatsz, csinálhatsz szinte bármit.
2013. júl. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 rémuralom ***** válasza:
100%

Nem sokkal maradsz el? 5-6 ponttal jobb érettségiket kellett volna írnod, ha a duplázós módszerrel számolunk. Ha a másikkal, akkor 11 ponttal. Az azért elég sok.


Szerintem is jobb, ha elfelejted azt a szakot.

2013. júl. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 SzilKa ***** válasza:

A ponthatár úgy alakul ki, hogy előre el van döntve, hány hallgatót vehetnek fel egy adott szakra. A jelentkezőket pontszám alapján sorba teszik, és az ikszedik jelentkező pontszáma lesz a ponthatár.


Tehát nem viszik lejjebb később és az a 22 pont elmaradás nagyon is sok!

2013. júl. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kevesebb biztos nem lesz a ponthatár, sőt ha sokan jelentkeztek jó eredménnyel, még simán nőhet is.
2013. júl. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"A ponthatár úgy alakul ki, hogy előre el van döntve, hány hallgatót vehetnek fel egy adott szakra. A jelentkezőket pontszám alapján sorba teszik, és az ikszedik jelentkező pontszáma lesz a ponthatár. "


És mi van, ha egy 498 pontos jelentkező megjelölt több államit is, pl gazdálkodás, jog, meg még pár. Őt csak egy helyre vehetik fel, tehát a többi szakon hiába férne be pont alapján, ott másnak lesz hely, így alacsonyabb pontszámos is bekerülhet.


Persze nem 22 ponttal lentebbről.. de 1-2 ponttal alatta lévők szerintem még reménykedhetnek.

2013. júl. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 SzilKa ***** válasza:

Amikor kihírdetik a ponthatárokat (vonalhúzás), már mindenki oda van besorolva, ahova felvételt nyert a megjelölt sorrend és pontszám alapján.

Ha valaki felvételt nyert az első megjelölt helyre, ő már nem szerepel a többi intézmény listáján, akkor sem ha amúgy befért volna.

2013. júl. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nem fognak csökkenni a ponthatárok ezeken a szakokon. Központilag vannak meghatározva. Hogyha kevesen érik el a minimum ponthatárt, megtöltik fizetősökkel ennyi.

És az a 22 pont az nem kevés, de gondolom beadtad fizetősre is, mert azért senki nem gondolhatja, hogy benne lesz a legjobb 10%-ban.

2013. júl. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem kevés az a 22 pont. De szerintem azért jó eredmény!

Viszont, ha van 10%-os kvóta (ezt említettem a kérdésben is)és ne adj isten leviszik a ponthatárokat, akkor benne vagyok.

természetesen megjelöltem önköltségesen is ugyanazt. "Nem gondolhattam", ahogy a kedves válaszoló mondja, hogy benne vagyok abban a legjobb 10%-ban.

Viszont mindenképp könnyebbség lenne a családomnak, ha bekerülnék államilag finanszírozott helyre.

2013. júl. 17. 15:49
 9/14 A kérdező kommentje:

Mellesleg:


“A most meghatározott pontszámok ideiglenesek, ha véglegessé válik, hogy mekkora arányban juthatnak be államilag finanszírozott helyekre hallgatók, még változhatnak.”

2013. júl. 17. 15:49
 10/14 anonim ***** válasza:

Hú basszus, 445 ponttal költségtérítésesre fogsz járni? Ahova az emberek 210 ponttal mennek? Ráadásul számít a pénz a szüleidnek.. hát nagyon rendes gyerek vagy, mondhatom :D

Ennyivel volt kb 30.000 másik állami helyed.

2013. júl. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!