Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mekkora méretű egy Szakdoga...

Mekkora méretű egy Szakdoga és hogyan történik a bekötése?

Figyelt kérdés

Mivel élőben még nem láttam ilyet, egy átlag szakdolgozat a valóságban mekkora méretű? A/4? . Vagy kicsinyítenek rajta?


Illetve hogyan működik a beköttetés? Viszem pen-drive-on egy nyomdához és ott kinyomtatják, ahogy gondolják és bekötik? . Vagy nekem kell kinyomtatni és ott már a bekötés van hátra? (ez utóbbi esetben világos, hogy A/4 lenne a szakdogám méretei. )


2009. okt. 20. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:

A szakdolgozat méreteit, szükséges margót, betűméretet, sorközt és egyéb külső követelményeket az egyetem vagy a főiskola határozza meg. Magyarországon ahol eddig láttam mindig A/4 méretűt kértek, mivel ez a szabvány papírméret.


Szóval ezen ne aggódj.


A kötés-nyomtatás attól függ, hogy hol csináltatod. A legtöbb kötészetben kérésre ki is nyomtatják, de természetesen bekötnek hozott anyagot is. Ekkor neked már sorba rendezve, kinyomtatva kell a papírhalmot leadni.


A leadási időszakban a cégek elég elfoglaltak, érthető módon. Ezért érdemes még jóelőre megbeszélni, hogy legyen bekötve a diplommád, de felárért egy csomó helyen soron kívülre vesznek.


A diplomakötésre a megrendelést a kinyomtatott anyag nélkül is leadhatod, ha már tudod, hogy hány oldal lesz. Magát a borítót ugyanis előre is el lehet készíteni (a legtöbb időt úgyis ez teszi ki), és később csak az előre kész borítóba bele kell rakni a lapokat. Ehhez kell tudni az oldalszámot, ugyanis nem mindegy, hogy milyen vastag a borító gerince (30 oldal meg 60 oldal azért nem ugyanaz).


Sok helyen kérnek spirálozott példányt is, amit azonnal megcsinálnak egy csomó helyen, szóval nem kell rá várni, sem előrendelést leadni.

2009. okt. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

az előző mindent leírt már, én még annyit hozzátennék, hogy leadási határidő előtt legalább egy vagy másfél héttel legyen az egész kész,és mutasd is meg a tanárodnak,akinél írtad, hogy minden jó-e, mert ha valamin javítani kell, akkor azt még megteheted, de ha az utolsó pillanatban készítik el,akkor már késő.


Mindenképp a sulidnál érdeklődj, mert lehetnek illetve vannak különbségek az iskolák között!!! A tanártól akinél írod, kérhetsz is egy kész,már leadott szakdogát,hogy megnézd és így lesz egy minta előtted!

2009. okt. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindkettőtöknek, hogy válaszoltatok.

Tervezem, hogy még októberben a tanáromnak megmutatom, hogy mire haladtam és megkérdem, hogy még mit szeretne benne látni. Főleg azért, mert a szakdogám témáját a konzulens tanárom meghirdetett témajavaslatai közül választottam.

2009. okt. 20. 14:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Egyetemen/fősulin vagy felsőfokú szakképzésen vagy? Mivel mindegyiknél mások az előírások :)
2009. okt. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!