Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyit tudtok dolgozni...

Mennyit tudtok dolgozni egyetem mellett?

Figyelt kérdés

Milyen szakon vagytok, és kb mennyit tudtok dolgozni hetente.

Itthonról kapnék pénzt, de havonta 15-20ezret össze kellene még szednem, hogy meg tudjak élni.

Pestre mennék belsőépítészetre a BKF-re.



2013. júl. 21. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Normális egyetemi szak mellett nem nagyon lehet dolgozni, kivéve hétvégén.

Orvosi.

2013. júl. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Egyetértek. Én műszaki karon vagyok és itt is csak hétvégén fér bele és akkor is csak nyugisabb időszakban (félév elején, vagy miután az első zh-hullám lement).
2013. júl. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én pszichológián vagyok, hétközben az órarendem miatt, hétvégén a 2 hetenti vizsgára készülés miatt nem tudom megoldani :/ 1 csoporttársam van aki dolgozik ő esténként pultos, de órákra nem is jár gyakran emiatt.

Könnyebb szakokon biztosan megoldod valahogy, esetleg hétvégén.

2013. júl. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

semennyit

bme-ksk

2013. júl. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy barátnőm magyar szakra jár, és ő azt mondta, hogy mivel náluk félév közben nem nagyon van számonkérés, ezért kb 20-25 órát dolgozik egy héten szorgalmi időszakban. Vagy nem megy be az óráira, vagy este dolgozik.
2013. júl. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

valójában én csak heti 8-10 órára gondoltam.

egyébként köszi a válaszokat.

2013. júl. 22. 03:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsém van, sikerült olyan munkahelyet szereznem, ami állandónak mondható. Hétvégente dolgozom, szombatonként, 10-20ig. Eladó vagyok egy boltban. Ezért kb. 6000-et kapok egy nap, egy hónapban ez 20-25 ezret jelent. Viszont a hátulütője a dolognak, hogy vizsgaidőszakban is dolgozom, akkor is mikor zh-s hét van azért, hogy legyen munkám mikor jön a nyugis időszak. (Bár nálunk sűrűn van számonkérés, sok az évközi zh.)

Hét közben elég rossz az órarendem ilyen szempontból, de ha nagyon kéne 1-2 éjszakai műszakot be tudnék vállalni gyárban, amikor nincs zh. Az a véleményem, hogy az nem dolgozik egyetem mellett, aki nem akar, mert ha nehéz is a szak hétvégén attól lehet munkát vállalni. A diplomát meg nem ingyen adják nálunk sem. Nekem sem könnyű, hogy két helyre koncentrálok, de valahogy megoldom. A bulik rovására mondjuk :) /Én is szívesebben szórakoznék hétvégente, de a munkahelyem muszáj megbecsülni/

Ha államis vagy akkor még tudsz igényelni szoctámot, vagy Bursát, ha jól tanulsz akkor 2. félévtől talán van tanulmányid is. Persze ez egyetemfüggő.

2013. júl. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!