Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az szerintetek is igaz, hogy...

Az szerintetek is igaz, hogy ha a tanár megbuktat egy gyereket akkor tulajdonképpen nem végezte el rendesen a munkáját?

Figyelt kérdés
---
2013. júl. 21. 21:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egyik haverom mondta el ezt és kíváncsi lennék ti mit mondtok
2013. júl. 21. 21:08
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Marhaság. A gyereknek akkor nincs is se munkája, se felelőssége? Tanulnia neki kell, a tanár csak segíteni tud benne.

(Egyébként általában nem a tanár buktatja meg a gyereket, hanem a gyerek bukik meg. Nagy különbség!)

2013. júl. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Azért ez egy kétélű dolog. De ha egy tanár egy átlag suliban minden évben megbuktat 5-6 gyereket annak már a tökére kéne lépni, hogy tanítson inkább!
2013. júl. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 intrepid ***** válasza:
100%
Akkor lenne a tanár hibája, ha az egész osztály megbukna.
2013. júl. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez ennél sokkal összetettebb. Nekem volt olyan tárgyam, amit ötösre zártam, de csak azért, mert a tanár előre kiadta a kérdéseket, és nem vette komolyan az órát. A másik részről pedig egyik félévben megbuktam német nyelvből, mert utáltam, az angol mellett szükségtelennek éreztem, és nem is voltam rá fogékony. Tehát év végére kiizzadtam egy kettest. Viszont még ma is emlékszem azokra az alapokra, amire akkor volt szükség, és meg tudok szólalni németül alapszinten, mert a tanár azt várta el a ketteshez.
2013. júl. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye. A tanárnak az a munkája, hogy osztályonként harminc gyereknek elmondja az anyagot, az ő munkájuk pedig az, hogy megjegyezzék. Kicsit nagyon kezd elterjedni, hogy mindenért a tanár a hibás, a gyerek szent...
2013. júl. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az egyik haverod hülye, és ezzel nyugtatja magát. Az ő munkája megtanulni az anyagot.
2013. júl. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
hát valóban egy p@cs...meg fogom neki ezeket a kommenteket mutatni hátha észhez tér:)
2013. júl. 21. 23:55
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom,hogy mindenki legyen kitűnő de szerintem egy közepes átlagra mindenki képes akinek nincs születési baja
2013. júl. 21. 23:57
 10/11 anonim ***** válasza:

Engem kémiából húztak meg. A pótvizsgára 2 nap alatt készültem fel, így megmenekültem. A 4 év alatt egyszer voltunk a laborban, azt hallgatni hogy mi mivel hogyan lép reakcióba az halál unalmas.

Nemrég a Csodák Palotájában a gyerekeimmel láttunk egy előadást, arra gondoltam, ha az én időmben is lett volna ilyen, akkor lehet, hogy engem is érdekelt volna a fizika és a kémia, és nem tapsolnak vissza. Lehetne izgalmasabban is tanítani, de az is tény, hogy rajtam kívül 32 gyerek nem bukott. Sőt, amikor a pótvizsga miatt kinyitottam a könyvet és tanultam, akkor minden feladatot meg tudtam csinálni.


A lovat oda tudod vezetni a folyóhoz, de arra már nem tudod rávenni, hogy igyon is, az az ő dolga. A tanár elmagyarázza órán az anyagot, de ez kevés ahhoz, hogy a diák fejébe bele is menjen a tudás. Ehhez elő kell venni a könyvet és többször átolvasni. Ezt már a tanulónak kell megtenni.

2013. júl. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!