Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha én csak ún. felsőoktatási...

Ha én csak ún. felsőoktatási szakképzésre nyertem felvételt valamelyik egyetemen/főiskolán, akkor aktív hallgatói jogviszonyom lesz? Mennyire vehetek részt a hallgatói életben pl. gólyatábor?

Figyelt kérdés

2013. júl. 25. 12:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha be is iratkozol akkor lesz aktív hallgatói jogviszonyod.

Az aktív hallgatói jogviszony nem a te egyetemen belüli aktivitásodat jelenti, hanem azt, hogy jogod van tárgyakat felvenni..és vizsgázni, kaphatsz diákigazolványt.

Ugyanolyan hallgató vagy az egyetemen/főiskolán belül, ugyanazok a szabályok vonatkoznak rád mint az alapszakosokra, vagy osztatlan képzésben résztvevőkre stb.

egyforma lehetőségek arra hogy ott sport, könyvtár, vagy egyéb szolgáltatásokat is igénybe vegyél, ugyanazok a bulik és szórakozási lehetőségek neked is adottak. Egy különbség van..neked csak 2 év a képzés, és a végén nem leszel diplomás, ezzel egy szakmát szerzel összesen.

2013. júl. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kezdek megnyugodni :)
2013. júl. 25. 12:25
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne legyen emiatt kisebbségi komplexusod vagy ilyesmi, meg 2 év után ha akarsz jelentkezhetsz alapképzésre is.
2013. júl. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ugyan olyan egyetemi diák leszel mint az alapképzésesek.

Ugyan úgy jár diák, ösztöndíj, jelentkezhetsz kollégiumba semmi különbség nincs.

2013. júl. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Bocsi, hogy így bele kotnyeleskedek, de nekem is lenne pár kérdésem (hátha ezekre is tudtok válaszolni). Én is felsőoktatási szakképzésre nyertem felvételt, és ilyenkor kollégiumra is jogosult vagyok? Az alapképzésre felvett jelentkezők nem élveznek előnyt ilyenkor? És még annyi, hogy a családi pótlékot kaphatom-e továbbra is? (mert ha jól tudom szakképzésnél igen, csak azt nem tudom, hogy erre a felsőoktatásira is vonatkozik-e) Ja, és hogy szerintetek, egy ilyen szak elvégzésével többre megyek, mint egy OKJ-s képzéssel?

Köszi előre is! :)

2013. júl. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy jelentkezhetsz kollégiumba. Nem élvez senki sem előnyt ilyen szempontból semmiből.

Nekünk még közös óráink is voltak alapszakosokkal. Ugyan olyan egyetemista vagy te is mint egy alapszakos. Sem előnyöd sem hátrányod nincs abból, hogy Fsz-re jársz.

Felsőoktatásban nem jár családi senkinek sem.

2013. júl. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Köszönöm én is a választ :) És még annyi (most jutott eszembe), hogy a "röghözkötés" az FSZre is vonatkozik? Mert ösztöndíjasra vettek fel.
2013. júl. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Természetesen igen. Mondom minden szabály ami az alapszakra vonatkozik rátok is.
2013. júl. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves #5-ös válaszoló!

Ugyanazok a lehetőségeid, koli és ösztöndíj tekintetében, mint az -alap vagy -mester, vagy -osztatlan képzésre járóknak, semmi különbség.

Családi pótlék viszont nem fog járni, mert felsőoktatásban hallgatói jogviszonyod van, családi csak akkor jár ha valakinek tanulói jogviszonya van. Szakképző iskolába járónak tanulói jogviszonya van, azért kapja továbbra is a család a családi pótlékot.

Egyébként..nos szerintem nem mész vele többre mint egy szakképző iskolai okj-vel. Szakma függő mit választottál, hogy el tudsz e vala helyezkedni valahová, nekem elég széles ismeretségi köröm van, és semmire nem mentek vele, elmentek utána alapképzésre 100%-ban. Azonos szakirányba tanulsz tovább akkor rövidebb lesz az alapképzésed, 90 kreditek be kell hogy számoljanak erre jó illetve ha segít az alapképzés felvételijénél a plusz pont amit ezért a végzettségért kapsz.

És még egy apróság amin el szoktak siklani az ide jelentkezők..FSz képzésben is OKJ bizonyítványt kapsz, csak szakmai felsőfokút..

Szakképzőben max emelt szintűt szerezhetsz..

2013. júl. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó én azért ezzel vitatkoznék.

Egy középfokú OKJ és egy felsőfokú OKJ azért nem egyenlő.

2013. júl. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!