Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen a kémia vagy a...

Egyetemen a kémia vagy a matek alapszak nehezebb?

Figyelt kérdés
persze ki miez ért, de pl a jog is nehezebb kb mindennél, úgyhogy lehet, hogy ennél is meg lehet mondani
2013. júl. 25. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
En matekot tanultam, volt szobatarsam kemiat. En is sokat tanultam, de ö sztem meg nalam is többet. Nekem ha egyszer megertettem a dolgokat, viszonylag egyszerü volt, neki sokat kellett magolni. De mindakettö olyan targy, amit csak akkor valassz, ha tenyleg ezt akarod.
2013. júl. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi :D

matekra megyek, ezt is akarom, de a legjobb barátnőm kémiára, és hát tudni akarom melyik a nagyobb szívás :D

2013. júl. 25. 14:22
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

de buta vagy :D

teljesen felesleges összehasonlítani kettőtöket, más emberek vagytok, mások az erősségeitek és a gyengéitek.


én pl olyan szakra jártam középsuliban, amire mindenki azt mondta, hogy rohadt nehéz lesz, ne menjek oda, nem fogom bírni, és simán végigcsináltam úgy, hogy a jobbak között voltam végig, és még élveztem is, mert ilyen a beállítottságom.

neked lehet hogy a kémia lenne nagyobb szívás, neki meg a matek.

2013. júl. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ez a kérdés pont nekem való. én már elvégeztem a matek bsc-t és most utolsó féléves vagyok kémián. összességében a matek nehezebb volt, már úgy értve, hogy ahhoz tényleg arra kell születni, nem tanulható, míg a kémia szakot elvileg bárki el tudja végezni, csak sokat kell tanulni. kémiához mindössze ez a "kutatói véna" kell, hogy érdekeljen a dolog. persze nem árt, ha egyébként értelmes is vagy. :-)

de matekot ha nem úgy születsz, hogy érzéked van hozzá, akkor tanulhatsz akármennyit, sose lesz meg. szóval ebből most döntsd el, hogy melyik a nehezebb...

kémián elég sok a megjegyzős dolog, főleg szervesbe.. szerintem pl biokémián egyetlen félév alatt több dolgot kellett egyszerűen megjegyezni ész nélkül, mint a matek szak összes tárgyán együttvéve. nekem pl az nagy nehézséget jelentett.

2014. jún. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
és megkérdezhetem, hogy melyik egyetemen? :)
2014. júl. 8. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!