Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A mechatronikaimérnök magába...

A mechatronikaimérnök magába foglalja a gépész és a villamosmérnökin tanultakat?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne,hogy vill.és a gép.mérnökin tanultakat egy másba foglalja amit a mechatronikaimérnökin tanulnak vagy csak én tudom rosszul.

2013. júl. 25. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem, de biztos van mindkét szak tárgyiból (esetleg közös órák mindkét szakkal), de teljes 2 képzést már hogy fedne le egy szak?
2013. júl. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ez így nem teljesen igaz. mert igazából egyiket sem tudja teljes mértékben. inkább úgy mondanám h a gépészetnek azt a részét képezi, amelyikben az elektronika és egyéb villamosmérnökös dolgok vannak. elég hülyén fogalmaztam, de nehéz elmagyarázni úgy hogy egy átlag ember is megértse. sokan még azzal sincsenek tisztában h mit csinált egy gépész-/villamosmérnök.
2013. júl. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A gépészmérnök képzésből vált ki, mint pl a járműmérnök, energetikai mérnök képzés, de alapvetően a gépészmérnöki terület szerves része. Tanultakban talán 50% gépészet, 30% elektrotechnika és villanytan, és 20% prog. A valóságban meg ha kikerülsz a munkaerőpiacra, gyakorlatilag gépész pozíciókra pályázhatsz, illetve olyan speciálisabbakra, ahol szükséges lehet a prog meg az elekro. De olyan is elképzelhető, hogy villamosmérnök által betölthető pozícióra is felvesznek, ha nagyon pro vagy PLC-ből pl.
2013. júl. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!