Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvettek a DE-EK-ra ami...

Felvettek a DE-EK-ra ami Nyíregyházán van, de Debrecenben lakok. Az gáz ha vállalom hogy bejárok minden nap, és nem koliban lakok vagy épp albérletben?

Figyelt kérdés
Megoldható egyáltalán?

2013. júl. 26. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Simán megoldható a dolog, eleve a vonat bérlet (diák) 3560 Ft összesen.

49 km vasúton a két város távolsága, ez IC-vel (abból is van szép számmal, igaz pótjegy köteles) 30 perc, sima gyorsvonat 42 perc menetidő. fél óránként van vonat..

Szóval abszolút megoldható...esetleg téli időszakra nem árt, ha van olyan barátod aki befogad, ha hóakadály lenne, de többi időszakban szerintem ok.

2013. júl. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

nem is hangzik olyan rosszul..:)

köszönöm!

2013. júl. 26. 15:30
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát kipróbálni ki lehet, később még igényelhetsz kolit, vagy kivehetsz egy lakást, csak nyilván kisebb választékod lesz, mint pl most.

Megoldani meg lehet, hogy te mennyire fogod bírni, az más kérdés. Ha nincs bajod a koránkeléssel, jól tűröd az unalmat vagy le tudod magad kötni (mert ha pl. két előadás között van 2-3 óra szünet, a csoptársaid elhúznak haza, te meg nem tudsz), ha nem zavar, hogy a MÁV jelentős késéseket tud produkálni minden látható ok nélkül is, emiatt esetleg lemaradsz 1-2 katalógusról, ami rossz esetben = nem teljesítéssel, ja és ugye így egy csomó közös program és spontán bulizás se igen lehet, mert mindig kell valaki, aki befogad... Na meg ugye ha otthon laksz, akkor azért valószínűleg kimarad az önállóság-szabadság-függetlenség érzés is.

Én biztos nem élvezném, de te tudod, hogy ilyeneket mennyire tolerálsz esetleg. Előnye, h a megszokott helyen vagy, és gondolom jobb kaját kapsz. :D

2013. júl. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Én pont ennek az ellentétét akartam produkálni, Nyíregyházáról Debrecenbe bejárni egyetemre, egészen addig míg nem volt több közeli tapasztalatom a MÁV csodálatos világával. Ne is számíts pontos érkezésekre, az Egészségügyi kar még csak nincs is különösebben közel a vonat állomáshoz, ráadásul a legtöbbet arra járó busz a városnéző busz, ami plusz késés... Nyáron tolerálható végül is, de télen kibírhatatlan, hidd el. Ez egyedül akkor éri meg ha levelezőn lennél, akkor havi 2-3 alkalom teljesen korrekt, de napi szinten, úgy hogy reggel 8-tól délután 4-ig bent kell lenned szinte kivitelezhetetlen. (Amennyire tudom az oda járó/járt barátaimtól nem ők állítják össze az órarendet, hanem bent vannak egész nap, mintha csak munkába járnának.)
2013. júl. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megoldható, én 60 km-ről járok be naponta. Kollégiumba nem szívesen mennék, mert nem szeretnék 3-4 emberrel közösen lakni, albérletre meg nincs pénzem. Ha a szüleid tudnak támogatni, bírod a kolit akkor mindneképp válaszd azt, hiszen tényleg lesz sok lyukasórád, amikor a többiek elmennek haza, te pedig ott maradsz egyedül. Második félévben már magadnak állíthatod össze az órarended, tehát ott már csinálhatsz olyat, hogy csak 3 nap kell bemenni, de ha sok tárgyat veszel fel, akkor ez olyan lesz, hogy reggel 8-tól este 19:30-ig bent leszel, ugyanis az oktatás reggel 8-19:30-ig tart. A MÁV tényleg érdekes eseteket tud produkálni, ha süt a nap azért késik, ha hó van, akkor meg azért. Hóvihar esetén tényleg nem árt, ha van ott ismerős, aki befogad, nekem szerencsére 15 km-re laknak a kereszt szüleim, így ilyen esetben ők befogadtak. Bulikból pedig tényleg kimaradsz, ha csak nincs aki befogad vagy vállalod azt, hogy ott maradsz a hajnali első vonatig. Először én is féltem a bejárástól, de sokan vannak, akik bejárnak még messzebbről is, mint én. Lyukasórákban ha mindenki hazament, akkor én bementem a könyvtárba és tanultam.
2013. júl. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még közben eszembe jutott az is, hogy van egy ismerősöm, aki most kezdi majd az egyetemet Bp-en, ő Bp-en lakik és csak a városon belül 45-50 percet kell majd buszoznia majd metróznia a suliig, tehát ha azt nézzük, hogy a pestiek sincsenek jobb helyzetben, akkor nem sok az a 45 km.
2013. júl. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat !!
2013. júl. 30. 17:14
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért érdekes ez a MÁV... Ukrajnában sokkal rosszabb útviszonyok és lehetőségek mellet percre pontosan érkeznek a vonatok, szóval nem tudom mi ilyen nehéz a MÁV-nak. A kérdésre: Szerintem is érdemes úgy, hogy első évben koliba mész, másodikban, vagy akár második félévtől meg otthonról. Ez azért is jó mert akkor megtapasztalhatod hogy milyen a kollégium és lehet hogy bejönne. De lehet hogy te már döntöttél. És nem gáz szerintem az ha vonattal jársz be minden nap, ha mindenképp ehhez ragaszkodsz akkor megoldható és nincs vele probléma.
2013. aug. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!