Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek kaphatok így...

Szerintetek kaphatok így kollégiumi férőhelyet?

Figyelt kérdés

A BCE, Kertészettudományi kar hallgatója leszek.

60 km-re lakok az iskolától, de Budapestre csak átszállással tudok eljutni (BKV). Az átszállások nincsenek összehangolva, a buszok nem járnak túl gyakran. A vonatozásról meg ne is beszéljünk...

Apukámmal élek, de papíron anyukám is ide van bejelentve. Válásukat tudom igazolni.

Apu közmunkás, anyu szokott átutalni pénzt de hivatalosan nincs gyerektartás.

Testvérem nincs.



2013. júl. 28. 12:04
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Még valami: feltüntessem valahogy, hogy nem túl egyszerű nekem tömegközlekedéssel Budapestre utazni? Nem kérdezi...
2013. júl. 28. 12:07
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg figyelembe veszik a közlekedést. Az egyik haverom is jár egyetemre és neki az volt a szerencséje hogy nem volt közvetlen buszjárat a falujából hanem el kellett jönnie ide és megvárni a Pesti buszt és csak 45 km volt innen de ott még metróznia is kellett egy darabig tehát olyan majdnem 2 órát kellett utaznia csak oda, így elfogadták a kérvényét.
2013. júl. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A haverod ezt valahogy feltüntette? Mert csak annyit kérdeznek, hogy hány km-re van Budapest tömegközlekedéssel. Ahhoz nincs külön hely, hogy feltudjam tüntetni, hogy nekem buszoznom, vonatoznom és villamosoznom is kell.
2013. júl. 28. 12:20
 4/12 anonim ***** válasza:

"Ahhoz nincs külön hely, hogy feltudjam tüntetni, hogy nekem buszoznom, vonatoznom és villamosoznom is kell."


Ez a legtöbb normális helyen nem is releváns információ... Egy felnőtt embernek nem kellene problémát okozzon az, hogy buszozni és villamosozni is kell... Meg nincsenek hangolva a járatok. BUDAPESTEN basszus. Ahol max 15 percenként van egy járat. Más városban a legsűrűbb közlekedés fél órás követés...


Normális helyeken a távolságot veszik alapul és ezt konvertálják pontokká. Azt, hogy közben hány átszállással oldod meg az a te dolgod... (Én is le tudtam volna járni 5 átszállással és 2-vel is. És számolhattak volna azzal, hogy 2 átszállásom van, pedig a nap egy részében csak az 5 átszállásos verzió érhető el...)

2013. júl. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

De nekem nem a budapesti átszállás okoz gondot...

A falumból jár a busz ritkán a a következő kis városba, ahonnan mennek a vonatok pestre. Nem 15 perceket kell várnom, hanem órákat.

2013. júl. 28. 13:07
 6/12 anonim ***** válasza:

Bocs, a kérdésedből nem ez tűnt ki:


"de Budapestre csak átszállással tudok eljutni (BKV)."

2013. júl. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Elírás, lemaradt egy + jel a BKV előtt. Bocsánat.
2013. júl. 28. 13:09
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha hatvan km-re laktok a fővársotól, akkor kéne, hogy kapjál koleszt.

Hatvan km az nagyon sok!

Csak azt mind írd bele a kérvényedbe! meg a rossz szoc. helyzetet is

2013. júl. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60Km nagyon sok? Barátnőm 200km-renel m kapott kolit:-D
2013. júl. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

60 km az tényleg nem sok, egyik ismerősöm 185 km-ről nem kapott, és nem volt közvetlen járat természetesen ott se.

Te még mindig könnyebben megoldod mint aki 200 km-re lakik, őnekik tényleg lehetetlen a bejárás.

Ha a szocpontjaid jók, akkor bekerülhetsz, de hogy egyke vagy az nem a legjobb ilyen szempontból, a nagycsaládosok kapnak sok pontot.

Én 100 km-re laktam a sulitól, szüleim együtt vannak, van egy tesóm, átlagos család vagyunk minden téren, szocpontjaim mégis alig voltak amikor a kolit intéztük. Nem is kerültem be.

2013. júl. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!