Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pótfelvételivel kapcsolatos...

Pótfelvételivel kapcsolatos kérdés: hol lesz biztosan szabad hely?

Figyelt kérdés

Pótefelvételi keretein belül szeretnék jelentkezni ezeket a szakokat néztem, de csak egyet lehet választani:

-BGF-KKK nemzetközi gazdálkodás (magyar nyelven) szabad helyek száma: 165

-BGF-KVIK kereskedelem és marketing szabad helyek száma: 190

BGF-PSZK-BP gazdálkodási és menedzsment szabad helyek száma: 211

BGF-PSZK-BP pénzügy és számvitel (magyar nyelven) szabad helyek száma: 191


2008ban érettségiztem elég ramaty eredményekkel és nyelvizsgám sincsen. Azzal kapcsolatban érdeklődnék, hogy:


1,ezeket a helyeket mennyire sűrűn szokták teljesen kitölteni? Tehát mekkora esélyem van, hogy bejussak?

2, Illetve amennyiben úgy alakul, hogy nagy eséllyel nem tudnék bejutni, akkor van-e rá mód, hogy hátrányos helyzetemre (nem anyagi, mert a tandíjat természetesen fizetném) hivatkozva, mégis bejussak?

3, Ha így is túl kevés az esély akkor tudtok-e a fentiekhez hasonló szakokat javasolni ahol nagyobbak az esélyeim?



Előre is köszönöm a válaszokat.



2013. júl. 29. 02:12
 1/3 reptoid ***** válasza:

Számold ki, hogy hány pontod van.

Utána a felvi honlapján nézd meg a statisztikák között, hogy ezeken a szakokon a koràbbi pótfelvételiken mennyi volt a ponthatár. Ott lesz mellettük a meghirdetett helyek száma is. Ha ez nagyjából hasonlít a most általad felsoroltakra, akkor nagy változás valószínűleg nem lesz. De nézdm eg a trendeket is a korábbi évekről, aztán látni fogod, hogy nőnek vagy csökkennek a ponthatárok.

2013. júl. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hello!


Köszönöm válaszod!


Megpróbáltam kiszámolni a pontjaimat felvi.hu-s kalkulátorral, de azt írja a pontszámok meghatározása nem lehetséges mert túl alacson pontszámot értem el. Ahhoz, hogy kiszámolja minimum 240 pontot kéne elérnem.


Ezelszerint nem is próbálkozzak, mert így biztos nem vagyok esélyes egyikre sem?

2013. júl. 29. 14:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Az nagyon jó, hogy szeretnél továbbtanulni, kimondottan dícséretes.

Az viszont csökkenti a lehetőséged, hogy nincs nyelvvizsgád..az sokat segítene..

Ha szabad javasolnom: először legalább egy nyelv(angol) minimum közép, de előnyösebb minden szempontból, ha felsőfokút szerzel..e nélkül semmire sem mész.

Ha jó nyelvérzéked van, nyerő vagy...aztán lehet gyúrni a felvételire, mert közben emelik az alsó ponthatárokat..


most ennyit...nyelv az első..azt bármikor, bárhol tudod alkalmazni...

ha nincs 240, ne is strapáld magad...marad az OKJ...


nyelv..nyelv..nyelv.

2013. júl. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!