Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológia emelt szintű érettség...

Biológia emelt szintű érettségikben néha szoktak ismétlődni a kérdések? Megéri biológia emelt szintű érettségiket oldani?

Figyelt kérdés
Megéri mondjuk 2006-tól megoldani 2012-ig az összes emelt szintű biológia érettségit? Mert, ha nem akkor nyilván nem foglalkozok ilyesmivel.
2013. júl. 29. 18:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A cél az lenne, hogy 90% körülire sikerüljön majd 2014 októberben az emelt szintű biológia érettségi.
2013. júl. 29. 18:09
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Megéri

Néhányat mindenképp szerencsés átnézni, legalább látod, milyen jellegű feladatok, kérdések szoktak lenni

Még he nem is ismétlődik kérdés

2013. júl. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Csak az esszék ismétlődnek néha. De akkkor is érdemes az összeset megoldani, mert az a legjobb gyakorlás. Anélkül nem igen fogsz 91%-osat írni.
2013. júl. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én ugyan bioszból nem érettségiztem egyáltalán, de két másik tárgyból tettem idén emeltet. már csak azért is megéri a korábbi érettségiket megoldani, hogy ráállj a feladattípusokra, megtanuld beosztani az idődet megfelelően, és fel tudd mérni, mennyire van átfogó tudásod.
2013. júl. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is emeltezni fogok belőle jövőre, és szerintem nagyon megéri. Én már elkezdtem, sőt alig van hátra, de arra figyelj oda, hogy minél régebbi, általában annál könnyebb, és az évek elteltével nehezedik. Gondolom ez nem szabályszerű de én már megfigyeltem.


Én amúgy onnan közelítem meg a dolgot, hogy azért éri meg, mert így rájössz, hogy miben vannak hiányosságaid(ha még vannak). (Ezt mondjuk én a kémiában vettem észre, mikor azokat is elkezdtem oldogatni.) Szerintem nagyon nagyon hasznos!

2013. júl. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát a konkrét feladatok nem ismétlődnek, de egyrészt a feladattípusokat is kell gyakorolni, másrészt az előfordul, hogy ugyanarra a dologra régebben pl. egy feleletválasztós teszten, aztán meg egy szövegkiegészítős feladatban kérdeznek rá.
2013. júl. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az összeset oldd meg! Ne hagyj ki egyet sem, kezd közép szintről, majd fejezd be emelt szinten. Többször is, ha úgy adódik.

Rá kell jönni és érezni az érettségi feladatok logikájára, és rendszerére, ha az megvan, akkor sokkal jobban fog sikerülni, ugyanis kevésbé a lexikális tudás, hanem inkább a gondolkodás a fontos ezeknél. A kompetenciát pedig azokkal a feladatokkal lehet a legjobban fejleszteni. Sőt vegyél még gyakorlót is, amely érettségis, minél többet csinálsz meg belőle, annál jobban fogsz járni.

2013. júl. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó ezt komolyan gondoltad? Mert egy kis irónia szagot éreztem, miközben olvastam a hozzászólásodat :D Persze logikát még így is látok benne. ( Ha nem ironizáltál akkor elnézést :) ) Egyébként azt tisztelettel vitatnám, hogy a lexikális tudás kevésbé fontos. Inkább 50-50 % -ra tenném. 50% lexikális tudás , 50% gondolkodás. Mert hiába tudok gondolkodni logikusan, ha semmit nem tudok az adott feladatról.
2013. júl. 29. 19:55
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is emelteztem bioszból. Úgy készültem, hogy témakörönként megtanultam az anyagot, és azután így témakörönként csináltam feladatokat, először könnyűeket, utána nehezebbeket, utána meg olyanokat is, amik túlmutatnak a középiskolai tananyagon. Amikor befejeztem a teljes anyagot (mind a 3 tanévét), akkor kezdtem érettségi feladatsorokat és próbafeladatsorokat megoldani. Az egyik előttem válaszoló is írta, hogy a középszinttel kell kezdeni, én is így csináltam, a tanárom is ezt javasolta, agy nagyobb önbizalommal álltam az emelt feladatsorhoz. Én az esszéket is külön gyakoroltam, végül is csak a feltett kérdésekre kell válaszolni, de a begyakorlás mindig jót tesz (minden témakörből). Jártam különórára is, ott csak szinte szóban gyakoroltunk a tanárommal, ez is jó volt, mert sokszor egy dologra többféleképpen kérdezett rá, néha gonosz volt, mindenbe belekötött, de a szóbelin ez is előfordulhat, erre is nagyon jól felkészített. 90% közeli eredményem lett.

A lexikális tudás nagyon fontos, szerintem az emelt érettségi kb. 80%-át vagy még többet adja. Szóbelin olyan random kérdeznek rá dolgokra, legalábbis nálam így volt, hogy nem is volt idő gondolkodni egyáltalán. Írásbelinél szerintem az időbeosztás nem annyira fontos, mint más tárgyaknál, 4 óra alatt bőven meg lehet oldani azt a 10 feladatot....

2013. júl. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Már miért ironizáltam volna? Igen, komolyan gondolom.

Én így csináltam. Igaz nem bioszból emelteztem, hanem más tárgyból. De abban biztos vagyok, hogy ha nem csináltam volna végig egy rakat feladatsort, akkor most nem lennék az egyetemen. Hiába tanultam volna meg full jól az anyagot és a témaköröket, az kevés lett volna.

A témák benne vannak valamelyik rendeletben. Azokat megtanultam, majd elővettem az összes létező feladatsort, és az adott témához tartozót megoldottam.

Az elején persze rosszul ment, de a végén eléggé profivá váltam. Hidd el nem poénkodásból írok most ide.

2013. júl. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!