Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek most szeptember 1...

Szerintetek most szeptember 1 től, az új felnőttképzési rendszerben, fog a tanfolyamok színvonala is emelkedni, és végre a szakmai képzés mögött valódi szakmai ismereteket is fognak oktatni, vagy csak egy ürügy a lehúzásra?

Figyelt kérdés

2013. júl. 30. 22:54
 1/10 anonim válasza:
Mitől emelkedne a színvonala? Azt írod, "ürügy a lehúzásra" - akkor nyilván fizetni kell érte (vagy többet kell értük fizetni) - ez simán azért is lehet, mert a kormány mindent direktben és közvetetten is adóztat, és a túlélésért mindenki kénytelen átterhelni a legvégső vásárlóira. Minél több csatornán keresztül megy át az adó "átterhelése", annál nagyobb összegű "kárt okoz" annak, aki fizeti. Plusz ugyanúgy terhelődnek az intézményekre azok az adók, amiket mi is fizetünk: pl utalnak egy összeget, csomó százalék lemegy a számlájukról..., van egy számlájuk (az is plusz költséges), rezsi, benzin, és rajzunk a költségeik duplán csattannak. Sztem csak gazdálkodási oka van annak, ha egy intézmény árat emel, nem pozícióváltás...
2013. júl. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Ettől persze a színvonal javulhat is (de z független a pénztől, mert ha eddig tudták csinálni jó színvonalon ingyen, akkor elvileg most is tudnák). De hozzáteszem azt is, h nem tudom, mire kérdeztél most rá :) Tanfolyam is van milliónyi, egyáltalán, dolgozol, és továbbképzésről beszélsz, OKJ-s tanfolyamról? Vagy mire célzol "felnőttképzés" alatt...?
2013. júl. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Bocsi, első kettő én voltam :) (egy személy :D)
2013. júl. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

szeptember 1 től megreformálják a felnőttképzési okj-rendszert, a szakmai képzések több óraszámot(gyakorlatit, elméletit), kapnak. ezzel egy időben az áruk is emelkedik. engem pusztán annyi érdekel, hogy vajon ezzel valódi képzést biztosítanak végre, vagy csak egy ürügy a lehúzásra...

pl:

van egy cnc programozói okj papírom. egyáltalán lövésem nincs a cnc programozásról végigseggeltem 300.000ft ért egy semmitmondó tanfolyamot 5 évvel ezelőtt, és mivel kicsengettem, a végén egy pofonegyszerű vizsga után kaptam egy papírt róla, hogy cnc programozó vagyok...

természetesen mivel lövésem nincs róla elhelyezkedés esélytelen. Ez érdekel, hogy most az új rendszer, vajon színvonalbeli változást is hoz e?

amúgy imádom mikor olyanok válaszolnak, akiknek lövésük nincs miről van szó...

[link]

2013. júl. 31. 00:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem annyiban fog változni, hogy végre csak olyanok fognak jelentkezni OKJ tanfolyamokra, akik kezdeni is akarnak az életükkel valamit. Ugyanis a mostani - eddigi - rendszerben sokan csak melegedni jártak be, hiszen ingyen volt. És így valamilyen szinten érthető, hogy a tanárnak sincs kedve tanítani - hiszen ha látja a társaságon, hogy abszolúte érdektelen, akkor minek fárassza magát.

Én jelenleg a második OKJ vizsgámat csinálom, és lehet ugyan, hogy én fogtam ki jó helyeket, de én mindkét szakmámhoz értek, egyedül a tényleges gyakorlatom hiányzik az elsőhöz, mert nem dolgoztam benne.

Az viszont, hogy nem értesz a szakmádhoz, ne haragudj meg érte, de a Te hibád is. Ugyanis az, hogy fizetősre mentél, feltételez egyfajta önállóságot és érdeklődést is. Vagyis ha a tanárodnak jelezted volna, hogy téged igenis érdekel az, amit tanulsz, vagyis amire jelentkeztél, és még fizetsz is érte kemény összegeket, akkor Ő is máshogy állt volna hozzád. És ezt tapasztalatból mondom, mert én is fizetek a mostani OKJ-mért.


Egyébként érdekességképpen mondom, hogy jelenleg olyan szakon tanulok, amire egyetemen specializálódni lehet, és épp nemrég tudtam meg, hogy egyetemről érkező gyakornok felét nem tudja annak, mint én egy sokak által leminősített OKJ papírral (vagyis tudással, mert még papírom nincs)...

2013. júl. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

ez egy mubkaügy központ álltal támogatott képzés volt, ahová 21 fõt vettek fel, de én bevállaltam önerõvel mivel nem fértem bele a keretbe... érdekesség képen, a többieket halálra szivattàk vizsgán, velem az elõzõ napi meccsrõl beszéltek...

Eddig sem voltak ingyenesek, nem tudom, honnan szeditek ezt, csak azoknak volt ingyenes akik valamilyen támogatási keretbe belefértek, pl munkanélküliek, vagy lépj egyet elõre program... én sajnos nem nagyon illek bele egy ilyen támogatási rendszerbe sem, reménykedve várom ezt a törvénymódosítást már 1 éve...

2013. júl. 31. 09:12
 7/10 A kérdező kommentje:
egyébként tény hogy vannak elsajátítható szakmák ezeken a gyorstalpalókon, de pl egy autoszerelöi szakmát 2 féléves képzésen, ahová csak szombatonként kell bejárni, szerintem erõs túlzás volt színvonalas képzésnek nevezni, és én errõl a felnõtképzésrõl beszélek, nem az állami támogatott nappali tagozatról...
2013. júl. 31. 09:19
 8/10 anonim ***** válasza:

A 4. vagyok.


Így már jobban érthető a kérdésed, illetve a felvetésed, csak az elején nem írtál le minden információt magadra és a szakra vonatkozóan.

A munkaügyi központos tanfolyamok teljesen más tészta.

Az ingyeneset azért írtuk, mert az OKJ nappalin 22 évis korig ingyenes, illetve levelezőn a legtöbb iskolákban azoknak ingyenes, akiknek az első OKJ-juk lesz.

Most persze ez is átváltozik teljesen.


De ilyen tekintetben visszatérve az eredeti kérdésedre: a munkaügyi központ által kirendelt tanfolyamok színvonala véleményem szerint semmit sem fog változni.

2013. júl. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fog -
2019. febr. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bár a sulis rendszerű

mindig is jó volt -

2019. febr. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!