Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktatok tanulni?

Hogyan szoktatok tanulni?

Figyelt kérdés
Egy elég erős 6 osztàlyos gimibe megyek és félek hogy tudom e majd tartani a tempòt stb. Milyen jò tanulási mòdszereitek vannak? Köszi :)
2013. aug. 2. 23:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Én mindig hangosan tanultam (mármint az olyat mint, irodalom, tör, földrajz... nyelvet mindenképpen). Ültem a szobámban vagy az íróasztalnál vagy az ágyamon és visszamondtam magamnak a tananyagot hangosan. Elolvastam egy szakaszt, memorizáltam, visszamondtam hangosan, továbbmentem az anyagban míg a végére nem értem így, és utána az egészet felmondtam. Ha voltak ismétlő kérdések esetleg munkafüzetben feladatok azokat is megválaszoltam. Ami talán még fontos, hogy a tanulás rendszeres legyen, ne hagyj ki anyagot soha, ne csak átfusd.

A mateknál sok -sok feladatot oldottam meg. Nyelvnél is hangosan tanutam, de pl angolnál a szavaknál mindig le is írtam az adott szót, a helyesírás miatt. Volt egy külön "firkafüzetem". A nyelvnél még sokat segített, hogy az adott nyelven olvastam, eleinte egyszerű történeteket, majd újságokat.

Menetközben egyébként rájössz, hogy neked mi válik be.

2013. aug. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az előző válaszadó módszere is nagyon jó. :) Ezzel csak az lehet a baj, hogy ha koliban laksz majd, ott nem igazán szeretik a hangos tanulást.

Én is így tanultam eleinte, de változtatnom kellett azért, hogy ne zavarjak másokat. Ha otthon akarsz tanulni, akkor ez tényleg egy jó megoldás.

Én mindig arra fektetem a hangsúlyt, hogy az elméletet pontosan, megértve tanuljam és ne magoljak, mert a megértve megtanult dolgokat nem lehet elfelejteni, lehet, hogy nem fogsz úgy emlékezni rá, de stresszhelyzetben ez a passzív tudás mindig előjön.

A másik dolog a gyakorlás: minden lehetőséget meg kell ragadni. Az összes gyakorlófeladatot meg kell oldani, ha van rá időd, és ha vannak pl. nyelvi szakkörök, akkor arra is érdemes bejárni, én mindig nagyon sokat tanultam ezeken a szakkörökön.

Ezeken kívül az időbeosztás is nagyon fontos. Előre el kell határozni, hogy mit akarsz csinálni, és persze tényleg rendsteresen kell tanulni. Ha az órai anyagokat mindig megtanulgatod, és begyakorlod, akkor témazáróra már csak át kell olvasni a dolgokat (és mellesleg így egy váratlan röpdolgozatnál - ami elég gyakori - is jobban jársz).

A rendszeres tanulást a legnehezebb betartani, de ez csak akarat kérdése.

2013. aug. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én módszerem: előveszem a füzetet át írom egy másik lapra (addig is tanulom, mivel látom magam előtt) és utána arról még átolvasom kb: 2-3x és meg is van:)mondjuk én azért jegyzetelem át mert gyorsan írok és így nekem átláthatóbb mert órán sietnem kell az írással és nem annyira átlátható úgy.

amit pedig szóba tanultam (pl:vers) azt pedig elolvastam a vers szakot, visszamondtam magamnak addig amíg nem tökéletes, bár én nem hangosan csak éppen motyogva mert én nem szeretek hangosan tanulni ráadásul egy szobám van tesómmal. :)

2013. aug. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A 2. vagyok: persze koliban nem tanultam volna hangosan, max motyogtam volna, de egy szem gyerekként saját szobában lehetett hangosan tanulni. Megjegyzem a hangosan tanulást idővel magam is redukáltam, mert a vizsgáknál annyi volt az anyag, hogy berekedtem mire a tanár elé kerültem. :-)
2013. aug. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi ;) És azt tanuljátok mondjuk szerdán amit aznap feladtak vagy azt ami csütörtökre kell?
2013. aug. 3. 21:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az utolsó kérdésedre válaszolva: én egy elég erős gimibe járok és általában a következő napra tanulok, mert annyi fér bele. Persze ha több időm van, akkor igyekszek mást is elővenni, hétvégén pedig elkezdek tanulni pl. egy nagyobb témazáróra.

17/L

2013. aug. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. aug. 4. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!