Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hallgatói jogviszony megszünés...

Hallgatói jogviszony megszünése, tb fizetés? Folyt lenn.

Figyelt kérdés
Kirúgtak egyetemről 2 félév után, a neten olvastam hogy a diákigazolvány érvényessége után 45 napig még fizet utánnam tb-t az egyetem (ez okt 31), tehát december közepéig. Ez igaz? És akkor utánna magamnak kell fizetnem, be kell jelenteni? és ha nem jelentem sehol akkor mi alapján kell majd fizetnem, vagy nem leszek jogosult orvosi ellátásra?
2013. aug. 4. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, december akárhanyadikáig fizetik még a TB-det, aztán igen, neked kell fizetni. Be kell jelenteni egy NAV ügyfélszolgálati irodában, hogy akarod magadnak fizetni a TB-t, ott kitöltesz egy papírt (de kell majd nekik fénymásolat a tanulói jogviszonyod megszűnéséről és a diákodról, ha nem vették el), és küldik majd a csekkeket. De elvileg ha bemész a helyi önkormányzatba, ott kitölthetsz olyan papírt, hogy munkanélküli vagy, nem találsz munkát, és fizessék neked egy évig ők. Valami ilyesmi. Ha a kettő közül valamelyiket nem intézed el, egyszer majd kapsz egy jó kis csekket, X hónapig visszamenőleg.
2013. aug. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm. És ha még a decemberi lejárat elött már lenne munkám külföldön (szeptember elsején kezdek ausztriába) akkor nekem semmilyen papirral nem kell foglalkoznom?
2013. aug. 4. 14:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Hú, ezt már nem tudom. Nem értek hozzá... Mivel külföldön fogsz dolgozni, ők nem fognak helyetted papírokat intézni itthon. Ugyanúgy ide fogsz tartozni TB ügyileg, tehát szerintem fizetned kell ugyanúgy itthon. Szóval ha kimész, kérj meg valakit, hogy fizesse helyetted a tb-s számláidat havonta.
2013. aug. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos ha külföldön dolgozol akkor is kell fizetni itthon, ez nagy szemétség, mert lehet hogy kint kötsz betegbiztosítást és ott jársz orvoshoz. De ez a Magyar állam lehúzása..
2013. aug. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 SzilKa ***** válasza:

A jogviszony megszűnésének dátuma után 45 napig vagy még biztosítva.

A jogviszony megszűnésének dátuma viszont nem egyezik meg a diákigazolvány érvényességének lejárati dátumával...


Miután megkaptad a határozatot az egyetemről, menj be a helyi NAV ügyfélszolgálatra, ha magad szeretnéd fizetni a TB-det (hacsak nem mész dolgozni valahova), ott majd adnak csekket, amit havonta kell majd fizetned (ez idén havi 6660.-).


Ahogy belépsz egy munkahelyre, vagy egy másik felsőoktatási intézménybe, nem kell tovább fizetned.

2013. aug. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!