Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanulhatnék meg normáli...

Hogyan tanulhatnék meg normálisan fogalmazni?

Figyelt kérdés
Rengeteget gyakorlok, de mindig csak valami kesze-kusza szöveg lesz aminek nincs semmi értelme.A szabályokat tudom de így se nagyon megy.Most szeptemberben leszek 8.-os és ugye jön a felvételi abba meg van fogalmazás és fogalmam sincs mit csináljak.Egész eddig egyszer sikerült összehoznom egy szöveget "normálisan".Tippek?? amúgy van még olyan aki hasonlóan nem tud fogalmazni?

2013. aug. 9. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
olvass könyveket. :)
2013. aug. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Először is jól gondold át, amit le akarsz írni. A mondatokat fogalmazd meg magadban, és csak akkor írd le, ha teljesen jónak találod. Ha szükséges, többször ellenőrizd fejben. Az irodalomtanárom kedvenc mondata, hogy "attól, hogy beljebb kezded, az még nem lesz bevezetés/befejezés" erre ügyelj. Mitől lesz bevezetés a bevezetés? Ez szövegfüggő, de a teljes szöveg 1/8-a legyen a bevezetés, ugyanannyi a befejezés. Nem vagyok irodalomtanár, de ha privátba küldesz nekem egy fogalmazást, én szívesen átnézem, és utána tudok segíteni,hogy min változtass, mik ha hibák (ha vannak;) )
2013. aug. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Viccen kívül én itt gyk-n tanultam meg fogalmazni. A politika topikban mindig leszóltak, hogy helytelenül írok, amiben igazuk volt és mikor oda írtam valamit, mindig körülményesen, érthetően fogalmaztam, ami aztán rám ragadt és egy egyszerű matek dolgozat szöveges választ is 3-4 sorban fogalmaztam meg :) Egyébként olvass sokat, gyakorolj itt akár gyk-n vagy bárhol, írj blogot, vagy csak magadnak naplót vagy bármit. Menni fog az szerintem. Nekem egészen 11.-ig kritikán aluli 1-es volt a fogalmazásom és a helyesírásom is érettségin meg hibátlan töri és magyar dolgozatot írtam (úgy hibátlan, hogy nem volt benne helyesírási hiba) és a terjedelem is megvolt, mert jól fogalmaztam. Gyakorolj és olvass, meglesz az !
2013. aug. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek :)
2013. aug. 10. 08:03
 5/9 anonim válasza:

Kezdd avval, hogy megmutatod egyik írásodat egy tanárodnak, vagy olyasvalakinek, aki szerinted jól fogalmaz. Keressétek meg és azonosítsátok együtt a hibákat, amik miatt nem jó a szöveg! Ha megtaláltátok a leggyakrabban ismétlődő hibáidat, akkor javítsd ki őket akár többször is, amíg mindketten jónak nem gondoljátok az eredményt. A következő alkalommal, tudatosan figyelj rá, hogy ne kövesd el ugyanazokat a hibákat.


A fogalmazás mellett a helyesírás szabályaira is oda kell figyelned, hogy jó szöveget írjál. A kérdésed mondataiban például több helyen hiányzik a tagmondatokat elválasztó vessző, illetve a mondatokat záró írásjel után figyelj rá, hogy mindig egy szóköz kihagyásával és nagybetűvel kezdd az új mondatot!

2013. aug. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi de ha nincs olyan akivel tudnék gyakorolni? (a tanárom utál és más nincs senki)
2013. aug. 11. 13:11
 7/9 anonim válasza:

Valaki csak van akit megkérhetsz! A neten is vannak ilyenek, hogy


[link]

[link]


Írjál nekik, hogy diák vagy nem tudnak-e segíteni?

2013. aug. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 akadama válasza:
Én a [link] -t tudom ajánlani. Én az önéletrajzom nézettem át velük és tök hasznos volt meg kedvesek is voltak!
2013. aug. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi
2013. aug. 11. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!